Tw!st

Kolik peněz si může mezi sebou pár ročně posílat?

Dejme tomu že jsme s přítelkyní nesezdaní partneři, oba podnikáme a rozhodli jsme se namísto utrácení za zbytečnosti pravidelně investovat do akcií- abychom si v budoucnu to mohli třeba vybrat a koupit/postavit dům. Vedu účet u brokera, přítelkyně ne a všechny investice dáváme pravidelně na můj investiční účet do akcií. Přítelkyně mi tedy její část pošle na účet a já ji převedu na můj účet u brokera.
Je nějaký limit, od kterého se finančáku, bance, jiným institucím nemuselo líbit proč mi od „někoho“ (přítelkyně) chodí takové částky na účet?
Vynechejme teď diskuzi že společně investujeme na můj investiční účet- já zase investuji do jiných záležitostí, třeba do podnikání kdy já musím věřit přítelkyni.

Odpovědi
Hlada

Ne. Ona ti důvěřuje, ty platíš za ní daň. Je to vaše soukromá věc.

Drap

kolik chcete. pokud by se to někomu nelíbilo, tak by musel prokázat že to nejsou legálně vydělané peníze.

OSHO

Zde je odověď na všechny otázky

Zdroj: https://gvkb.cz/

Jakub Tlapal

To je jenom vaše věc. Já taky posílám každý měsíc manželce na účet 10 000 Kč na domácnost a nikoho to nezajímá. Jsem OSVČ, řeším každý rok daně a nikdy mě nenapadlo se nad tímto zamyslet, ani účetní to nijak neřeší. Taky investuju, do P2P půjček , a to jde taky jenom z mého účtu.

da ny

https://www.fi­nancnisprava.cz/as­sets/cs/prilo­hy/d-placeni-dani/jak-spravne-zaplatit-dan-v-roce-2023.pdf