plebs

Kolik let odhadem je vhodné strávit v důchodu aby to bylo normální?

Podle mého názoru aby nebyl zatěžován stát nad míru přiměřenou.
Lidé kteří budou žít z penzí nad 25 let musí být méně. To je část názoru expertky ekonomky Lenky Zlámalové. CNN Prima, Czech News Center.

Nejlepší odpověď
elkon

Hloupý dotaz. Co by bylo v tomto případě „normální“? Nechceš umřít, tak tě zastřelíme? Nebo tě necháme vyhladovět, tím že ti odebereme nějaké peníze? Za celé ty roky poctivých odvodů do státní kasy?

Další odpovědi
Pepa25

Už není apríl, takže vážně: vydělávat má každý 50 let a pak mít důchod po dobu 5 let. To zní rozumně, ne?

Kelt

Normální -Ano, člověk má od narození určitá práva i povinnosti, které se vztahují k dané zemi. Má právo na vzdělání a po vzdělání, by měl získané vědomosti a znalosti někde uplatnit. A měl by pracovat v oboru, který vystudoval. Sami asi víte z vlastní zkušenosti, že výběr kandidátů na pracovní místa je předem dán a často nerozhodují znalosti, ale známosti. Po skončení pracovní doby odchází člověk do důchodu, a měl by mít zajištěné důstojné dožití a měl by mít na to i finanční prostředky. Od začátku se chce, aby si člověk šetřil, ukládal peníze. Pokud ale musí přijmout práci s minimálním platem, kde má na to vzít.?

zjentek

A jak zde definovat důchod? Myšleno jako odpočinek bez přivýdělku? Takový důchod v ČRdeli bohužel neexistuje (vyjma bývalé komunistické pohlaváry a jejich současné starší potomky). Pokud by takový existoval pro běžné občany, tak odhadem rok, maximálně dva, anebo druhá možnost ležet jen tak na pohovce déle a dlouho a pomaloučku chcípat v bídě.

Disraeli

Pro stát (typu ČR a podobné) by bylo NEJVÝHODNĚJŠÍ, kdyby obyčejní lidi pracovali až do smrti. Stejně to k tomu spěje. 😅