Nikys2023

Kolik hodin denně mohu, jako učitel na střední škole, maximálně učit. Učím totiž 10 i 11 hodin denně. Lze to?

Odpovědi
da ny

Pokud se jedná o vyučující hodiny (45 minut), tak počítejte.
10 hodin he celkem dost…
Někdo učí, jiný čučí (připravuje, opravuje).
Máte přece nějakou pracovní smlouvu, kde jsou podmínky určené.
„ Stanovená týdenní pracovní doba (odpovídající tzv. „plnému úvazku“) je pro pedagogické pracovníky, jako pro všechny ostatní zaměstnance, určena § 79 odst. 1 zákoníku práce na 40 hodin týdně.“
Tedy 8,5 h denně v zaměstnání, na základní hrubý plat. Zbytek je asi nadúvazek/přesčas.
Někdy může bát pracovní doba nerovnoměrně rozložená (více než 8h, méně než 8h). Celkem tedy 42,5 h v týdnu na pracovišti.

Překvapuje mne, že si to nevyhledáte sám…. 😉
Řešte se zaměstnavatelem, případně změňte místo.
Někde nemají zaměstnanci šanci si ani odskočit na WC, nebo se projít/protáhnout na svačinu, až po 4 h.

MUDr. zaleze v pátek ráno do práce, když má víkendovou službu, odchází domů v pondělí, po pracovní době. Někdy v pondělí dopoledne. Na některých odděleních nemocnic, se mu podaří, pár hodin (minut se prospat.

Pracovní doba pedagogických pracovníků a rozsah přímé pedagogické činnosti:
file:///C:/User­s/Danu%C5%A1e/Dow­nloads/III_Me­todika%20Pracov­n%C3%AD%20doba%20PP%20a%­20rozsah%20PP%C4%­8C.pdf

cappuccino

Na tohle se skutecne pta stredoskolsky ucitel??!!!???