annas

Ke kterému tvrzení se přikláníte? Cesta je cíl a cíl je cesta, ač mnoho lidí si potrpí na cestu, ale jen málo na cíl?

Citát Mnoho lidí ...... , autor Friedrich Nietzsche
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/2133683-friedrich-nietzsche-cil-a-cesty-mnoho-lidi-si-potrpi-na-cestu-ale-je/

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že je to dokonale spojené. Cesta bez cíle by neměla smysl stejně tak cíl pokud za ním nepůjdeme, nebudeme ho moci ovlivnit a přestává být cílem. I když vyrazíme na procházku bez cíle jen tak, tak ta cesta má cíl, aniž si to uvědomujeme. Jde třeba jen o to, že si vyčistíme hlavu a přijdeme na jiné myšlenky. Samo o sobě by dost dobře nic z toho nešlo, což dokazuje, pokud se na to podíváme takto, že je to spojené ať chceme nebo nechceme.

Další odpovědi
Rokio

Důležitý není tak moc ten cíl jako spíš ta cesta, tedy směřování ke konkrétnímu výsledku.

Člověk, když něčeho dosáhne, tak je spokojen pouze chvíli a pak zase chce splnit nějaký svůj cíl.

Filip84

Že to je pravda.

Většina lidí, totiž, žádný cíl nemá, a tak se soustředí jen a pouze na to, co má: na cestu.

Měla-li by cíl, pak by se jejich soustředění se na cestu dostalo do úplně jiný dimense! 👌😃