Rokio

Kdo z těchto dvou duševně nemocných lidí by podle vás měl brát silnější léky?

Jsou dva psychicky nemocní. Oba dva mají stejnou diagnózu a velmi podobné příznaky. Jeden se ale chce léčit a druhý léčbu vytrvale odmítá.

Neměl by člověk, který se nechce léčit, brát slabší léky, protože dal jasně najevo, že s léčbou nesouhlasí?

Odpovědi
Drap

jiná odpověď

O tom může rozhodnout pouze odborník po vyšetření obou. Náš názor je v tomto případě k ničemu.

Cvrčák

to záleží na lékařích jednotlivých pacientů

Volím tuto možnost, lékař musí vyhodnotit i důvody, proč člověk odmítá medikaci a podle toho postupovat.

plebs

jiná odpověď

Záleží zda je v zákoně že se musí léčit anebo platí Listina základních lidských práv?