Mravenec

Kdo z aktérů v uvedeném videu je zřejmě největší blázen? A co si myslíte o celé situaci?

Šílené video z Plzně, o situaci, která se stala před pár dny. Hysterická „žena“ měla urazit uklízečku, načež ji oslovil člen ochranky, který sdělil, že se nesmí natáčet. Situace se dále velmi zostřovala, od fyzického napadání, až po prokázání se falešným průkazem policie ČR.
Opravdu další poctivý bizár.

Video bez cenzury: https://www.krimi-plzen.cz/a/kaufland-2023-02-07-234505/
Video „vypípané“ : https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/489265-konflikt-v-nakupnim-centru-clen-ostrahy-mel-falesny-policejni-prukaz

Odpovědi
Filip84

Tak, krok po kroku:

Nejprve, co se vlastně stalo – tedy, to relevantní:

Ženská byla na záchodě, to je nesporné, na záchodě byla také uklízečka, to je rovněž nesporné, ženská měla verbálně napadnout uklízečku – to je sporné, a v rovině tvrzení proti tvrzení. S ohledem na celkové chování ženské je to vysoce pravděpodobné, ale nic víc.

Na základě toho pracovník ostrahy, to jest zaměstnanec nějaké bezpečnostní agentury, která má s Kauflandem smlouvu, že tam bude zajišťovat ostrahu, vykázal ženskou z prodejny Kaufland – to je rovněž nesporné.

Ženská odmítla prodejnu Kaufland opustit – to je také nesporné.

Na základě toho pracovník ostrahy fysicky napadl ženskou tak, že jí bouchal do ruky, v které ona držela nějaké záznamové zařízení, a pak do ní strkal (kam, jak přesně, to na videu už vidět není).

Celý skutkový děj natáčeli, z povzdáli, dva muži v černém, kteří následně přistoupili k ženské a pracovníku ostrahy, přičemž jeden z nich ukázal ženské, nejprve, nějakou průkazku, že je security (průkazka je v plastovém obalu, není moc vidět), a následně služební průkaz PČR, že je – také, krom security – policista.

Následně přijíždí na místo hlídka PČR, žádá po ženské prokázání totožnosti, a tím video končí.

Já to znám i z druhé strany, ne jako security, ale třeba jako vedoucí dne, který by tohle celé realisoval (kdyby to bylo na mé šichtě, a na place by byli takoví malamuti, tak by drželi hubu a s ženskou bych jednal já). Řeší se to tak, že se paní vysvětlí, že s ohledem na její chování není její přítomnost v obchodě žádoucí, že obchod je soukromý, arciť obecně přístupný, a protože se chovala – tak a tak – musí nyní obchod opustit a nebude obsloužena. Na 99% s tím ti lidé nesouhlasí a chovají se typově velice podobně, jako ta ženská. V tom případě se paní poučí, že na místo bude přivolána hlídka policie / obecní policie, s čímž oni většinou souhlasí, a tak se tak učiní.

Do příjezdu hlídky se taková zájmová osoba hlídá, nikdo na ní nesahá, nikdo jí netyká (i když ona je sprostá, jako dlaždič, třeba podobně, nebo i víc, jako tady tato ženská, i když je pod medikací, i když je namrdaná, jako carský officír, nebo zfetovaná, nebo ošklivě páchne, nebo tak něco a podobně) a security opičáci na ni nesahají, nepouští se s ní do žádného verbálního konfliktu, potud, pokud ona nenapadá – fysicky – je, nebo zákazníky.

Přijede hlídka, té se sdělí, co se stalo, a probíhá to tak, že oni takovou osobu zlegitimují, v tomto konkrétním případě by si vyslechli i uklízečku, zlegitimovali uklízečku, a následně ženskou i uklízečku poučí, že protože celá záležitost je v rovině tvrzení proti tvrzení, oznámí věc k projednání správnímu orgánu pro podezření na – ten a ten – přestupek proti občanskému soužití. Pak ženskou vyzvou, aby opustila prodejnu, a když neuposlechne, tak jí vyvedou. Hotovo, vybavené.

Není to vůbec nic mimořádného, jasně, laicky se to může jevit jinak, ale ani chování té ženské není, opravdu není, nějaký extrém, jsou horší.

Problém je v tom, že security pracovníka může dělat každý, komu je 18 let, má základní vzdělání, (zatím) nebyl trestaný a má kurs, takové školení, takové právní minimum, dalo by se říct, pro pracovníky security, tedy, pokud nedisponuje vzděláním potřebným pro výkon advokacie, což nedisponuje, že. 😅

Je za to, zhruba, minimální mzda. Security mají stovku na hodinu, možná sto deset, ti řadoví, běžní.

Hlásí se tam kdejaká „vybraná společnost“, bere se (téměř) všecko, protože vybírat není z čeho. Tak 80%, alespoň u nás, chlastá, nebo jsou úplně vygumovaní, nebo něco podobného, pár příkladů, na které si pamatuju:

  • sekuriťák #1: normálně došel na šichtu (na 9:30 AM), do cca 2:00 PM fungoval – jakž takž – normálně. Pak už bylo vidět, že má „nátisk“. Kolem 5:00 PM zvrátil na záchodě (v 6:00 PM mu končila šichta). Každý den skoro to samé. Samozřejmě, žádné záchyty, ten byl rád, že tu šichtu ustojí, ne tak, aby někoho ještě hlídal! Tak se to oznámilo jeho chefovi, a ten mu jezdil dát dýchnout tak dlouho, až nadýchal. A na hodinu letěl.
  • Sekuriťák #2: měl blbé průpovídky k ženským, sexistické. Nejprve jsme si mysleli, že se tak baví jenom se známými (a ano, většina byla známých), jenže on měl takové průpovídky i na úplně cizí ženské. A odpoledne vypadal, jak když je po flámu. Tak se to oznámilo jeho chefovi. Chef si ho vzal do jídelny, byl tam s ním cca hodinu, ten pak vyšel rudý, jak rudá záře nad Kladnem, no a chef říkal, že on má s tímto (s ženskými) problémy na každé prodejně, proto ho nikde nechtějí, a že dostal poslední varování, že ještě jedna stížnost v tomto směru a končí. No a že dostal dýchnout a nic, ale že si ho ještě pohlídá. Tak byl, tak tejden – dva, klid, teda namrdaný vypadal, záchyty žádné, ale držel hubu k ženským. Pak si – zase – hubu otevřel, zavolal se chef, ten mu dal zrovna i dýchnout, no a nadýchal a šel zrovna.
  • Sekuriťák #3: bílá síla. Kluk tak přes třicet, vylepaný, potetovaný, a já ho i znám, že to je „bílá síla“, my zase těch kluků „bílá síla“ nemáme hodně. Úplně vypatlaný, ale úplně! Udělal záchyt, jenže úplně mimo, chlap ho s tím poslal doprdele, a že jde, ten malamut ho tam držel, než přijelo MěStaPo, jenže chlap byl čistý! Důkaz žádný, jenom „se mu zdálo“. No, tak průser, že, chlap podal trestní oznámení. Tak skončil, protože za něho je odpovědná security firma, že, a takového blbečka fakt nechtějí.

To jsou jenom tři případy, na co si tak vzpomínám. Šlo by pokračovat, tak z 20 sekuriťáků je normální jeden, co nechlastá, není vypatlaný, chodí do práce atp. Vím, že i u nás (nebudu ale psát, kde) byl sekuriťák „velký fisl“, jakože on byl u policie, ale ze zdravotních důvodů musel skončit, on to všecko zná, a má ty styky, „na kriminálce“, no kecy v kleci a důležitý, jako tři prdele! Dopadlo to podobně, jako toto, akorát neměl průkazku. 🙃😅 Taky skončil, že jo.

To je docela normální. Když je nevezmou k policii, protože je nepustí psycholog, nebo nemají vzdělání, nebo tak něco a podobně, tak je nevezmou ale ani k MěStaPu. Tak jdou do security, tam je vezmou.

Ještě se něčemu divíš? 😀

zjentek

Přestože máš v podotázce „žena“ správně v uvozovkách, je třeba si znovu připomenout, že o ženu určitě nešlo. Autorem videa rozhodně nebyla žena! Tohle bylo „cosi“ už genderově správně vyváženého, nikoli prostá žena. Před pár dny jsem se s dvěma podobnými „cosi“ setkal při toulkách zoo. Bylo jasně patrné, jak celé osazenstvo okolních expozic je vedle těch dvou procházejících „cosi“ kultivované. Děkuju.

Rokio

Bylo to zajímavé počteníčko. Hltal jsem každé slovo.

Filip84

Hlavně, ten jejich přístup je naprosto špatný, krom jiného, i z psychologického hlediska.

Já nevím, jestli ta ženská na záchodě sprostě nadávala uklízečce, nebo nenadávala sprostě uklízečce. Nevím, na videu to není, a já u toho nebyl. Ale podle všeho je to, prostě a jednoduše, normální zájmová osoba, tak jako by zapadla mezi „interessanty“, bez problému, by si, holka, rozuměla! 😎😅

Na takové lidi platí dvě věci: 1. větší síla, než je jejich a 2. ztráta výhody.

Větší sílu nemá smysl aplikovat. V tomto případě, přirozeně, nejde o sílu fysickou a právní argumentaci oni nerozumí, nedomýšlejí následky, to je zbytečné se snažit jim to vysvětlit. Ne. funguje ztráta výhody.

Prostě se jí – v klidu – vysvětlí, že buďto zavře hubu a počká na policajty, nebo si už nikdy nic tady v tomto obchodě nekoupí. Že to není problém, že se to domluví s vedoucím, zainformují se holky na kase, a protože jsou to zaměstnanci, tak ony poslechnou. A ona si nic nekoupí, ani to nic!

My jsme měli, no, předloňské vánoce to bylo, se nám namrdali bezďáci. Bylo takto chladno, do toho – asi – byla socka. A jak je vstup, tak tam je radiátor a schody nahoru, plus výtah, kde má prodejnu Viet. Tož je to takový společný prostor, MěStaPo nám z něho nechce moc ani ty váguse vyvádět, protože to je takové území nikoho, takové socialistické vlastnictví.

Teďka, dva namrdanci spali opření o radiátor, a, samozřejmě, pochcaní. Tak se zavolalo MěStaPo, protože sekuriťák je nebyl s to ani probudit. Tak to jo, to přijeli, no a zjistili, že další dva spí nahoře, před vchodem k Vietovi (který měl zavřeno, bylo to v neděli), protože tam je taky radiátor. A pátý spal ve výtahu! 🤦‍♀️ Zjistilo se to tak, že krom chcanek tam ošklivě páchlo i lejno, no a tak když tam ošklivě páchlo i lejno, tak tam – někde – musel být také posranec, no a tak se musel najít. Byl, nahoře, a jak si sušil to hovno v gatích o radiátor, no tak to tak ošklivě páchlo, že.

Tak ti jeli na záchytku, to byla „akce Z“, s nimi. A tak se domluvilo, že se jim chlast nebude prodávat.

No a jeden, takový extra špinavý vandrák, tam dělal na prodejně scénu, protože mu ženské nechtěly namarkovat krabičák.

Tak jsem ho vzal bokem, a mu říkám:

Poslouchej, víš, co tu bylo, předminulou neděli, ne? Však jsi tam byl taky …

No, na záchytce jsme byli, no…

No, to jo, to jste byli. Ale co bylo před tím, to si nepamatuješ? Že jsi spal, takto posraný a pochcaný, nahoře opřený o radiátor, vedle tebe F*****n a dole P****a ještě s jedním?

No, moc ne.

Tak ti to, kurwa, teďka říkám, ne, ty vole? Prostě, máte tu Schluß s chlastem, chápeš to!? Schluß! A jestli tady budete dělat alotrium, kurwa, jebat tady do bab na kase, tak ti říkám, že vám tu neprodáme ani sirky, ani hajzlpapír, ani to nic vám neprodáme, chápeš to!? Prostě jste si to posrali, a to doslova, byli jste pochcaní a posraní, kurwa, smrděli jste, jak bolavá noha, doprdele, tak přestaňte kušnit, přestaňte dělat vlny a choďte si chlast kupovat jinam. A když dáte pokoj, tak se to srovná. Když ne, tak ti říkám, že vám tu, ani jednomu, nic neprodáme! A je mi úplně jedno, že – třeba – burdel tu bude dělat P****a, neprodáme nic ani tobě, ani F********i, nikomu. Chápeš to? A můžeš si stěžovat třeba na lampárně, můžeš tady dělat alotrium, můžeš to tady rozmlátit, můžeš se postavit na hlavu, a pak se posrat. Ale nic ti neprodáme! Tak se hoď do klidu, PETku s vínem neřeš, já to vrátím na místo a běž si jí koupit jinam!

Tak se tak podíval, bylo vidět, že mu to v té makovici šrotuje (se snažil, no ale – to víš – moc to nešlo – není zvyklý 😅), a pak říká: „A když budem slušní, tak to nám pak prodáte i to víno?

Kurwa, tys neposlouchal, nebo co!? Jste to tu celé zechcali a zesrali, ty vole, prostě tady baba si byla stěžovat, na vás, chápeš to!? Dělali jste problémy. Kurwa, když se chcete namrdat, tak si tu kupte tu PETku, jděte se projít až za E*****n po cyklo, tam si sedněte k B***ě, tam nikomu nebudete vadit. Chápeš to!? A že je zima? Tak jděte k F********i do bytu, nebo nechlastejte. Váš problém. Teďka to tu máte posrané, tak se tu nezdržujte, nedělejte burdel, a ti říkám, že se to srovná. Prostě se na to zapomene, a pak si koupíš i to čůčo. Ale teď si ho tady nekoupíš, chápeš to!?

Tak, zase, šrotoval, pak bylo vidět, že se chce ještě něco, zeptat, ale to spolkl a říká: „Jo, my už nebudem dělat problémy, fakt ne!“ Tak mu říkám:

No, super. Ale dneska si PETku nekoupíš, rozumíš tomu?

Jo, rozumím.

A, úplně v klidu, odešel.

zjentek

„Na takové lidi platí…“ Filipe, „větší síla“ platí také na tebe a jakékoli nastavení státního zřízení s tím nic neudělá. NIC (!!!) 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Mravenec

Ano, problémy se dají řešit i rámcově v klidu. 😁

Filip84

Většinou.

Teďka, naštěstí ne u nás, byla v obchodě holka, mladá, něco přes dvacet, měla čerňáky, tak jako kapsáče, a kopala do lidí. Ona byla těžká smaženka, víš co, úplně sjetá, no a ona to viděla v nějaké té hře, co oni hrají takto po večerech, když jsou sjetí. Tak to šla zkoušet – do obchodu.

Vyvedli jí – prý – zákazníci, a pak jela na vejlet sanitním vozem! 👌😅

Mravenec

A další se zbláznila. 😂

Filip84

By mohla, jestli / až jí pustí z uzavřeného odd.psychiatrické nemocnice, se registrovat a přispívat – pořád lepší, než kopat v kanadách / gládách do lidí v obchodě. By zapadla, frajerka! 🙄😅

O „nervačce“, co házela těžítkem, jsem Ti psal, v něčem?

Mravenec

myslím, že ještě ne!😂

Filip84

Tož, přijedu takto k večeru na nákup k obchodu, tam sekuriťák leží na zádech na těch malých vozících pro fakany, napresovaný do rohu (tam je to skleněné), drže za ramena nějakou holku, co kolem sebe kopala a mlátila rukama. Tak jsem zamkl kolo, přiběhl, chytil jí do předváděcího chvatu, položil na zem a říkám jí, ať toho nechá, nebo jí to bude sakra bolet. A jo, nechala – to víš, mladá, ale zkušená, pozná, když je „v dobrých rukou krále Miroslava“! 😅

Tak se ptám – kam s ní? Sekuriťák, že dozadu. Tak říkám, ať si jí přechytne, tak si jí přechytl, a ona, zase, začala kopat. Říkám – frajerko, to ani nezkoušej, jako, jsem jí zaklekl ty nohy, tak toho nechala, chytil jsem je, tak zase zkoušela kopat, říkám – klidně si zkoušej, trubko, no a šli jsme, nesli jsme jí, jako pytel.

V půlce s sebou začala šít, že se sekuriťákovi vysmejkla, no tak nic, tak jsem jí tam odtáhl jako pytel. A N****a, co měla VD, že musím ven, že tam nemůžu být. Říkám, že on jí sám „neopečuje“! Že mu tam pošle druhého z vedení, aby s ním byl. No, poslala, ale to byl taky takový bukanýr do počtu, jako, no, prostě, frajerka, jak zjistila, že tam nejsem, tak se jim vyškubla a utekla dozadu, do šatny, a tam se zabarikádovala. A když jí dostali ven, tak jí (blbci, no! 🤦‍♀️) posadili na židli ke stolu, no a tam bylo takové to těžítko, a tím ona mrdla po sekuriťákovi a trefila ho tím do hlavy – tři štychy.

Mezi tím přijelo MěStaPo, tak frajerka se okamžitě zklidnila, dostala vkusné náramky, že, tak jsme jim popisovali, co se stalo. Mezi tím přijela kolňa RZS a sekuriťák jel do špitálu na šití. Pak přijeli z obvodu, no tak se jim to popsalo znovu, a já si jel po svém.

Druhý den jsem odchytl N****u, a jí říkám, vůbec ať se na mne ani nedívá, že si má hledat práci v jiném obchodě, že kvůli ní skončil sekuriťák s dírou v hlavě, a tak vůbec a podobně. Říkala, že jsem tam fakt nemohl být, že je na to předpis. Tak jí říkám, že si má předpis strčit do prdele, že – sakra – to byla emergency situation, ne, taková nervačka, no a ptám se, co se vlastně stalo, že skončil sekuriťák s dírou v hlavě.

Tak říká, že jak jsem tam tu nervačku dotáhl, tak ona se jim – prý z ničeho nic – zvedla a utekla do šatny, a tam se zabarikádovala. No a v té šatně stačila všem prohrabat kapsy! Tam našla klíče od aut, takže trapas nevídaný, tak hodinu po tom jí volali z obvodu a dovezli klíče od všech, jako. No, a jak jí odbarikádovali z té šatny, tak jí posadili ke stolu, no a tam bylo takové těžítko, kterým ona hodila po sekuriťákovi.

Tak jí říkám, že on je takto šikovný, na lapání zlodějů na kamerách, ale jinak, s jeho přístupem, neskončí přirozenou smrtí. Nervačky se neposazují ke stolu, kurwa, to není žádný dámský klub, jako, ještě Kaffee jí tam budou vařit, ne, nebo co!? Nic, na zem, do kouta! A když ke stolu, tak ale nejprve všecko, co je v jejím dosahu, musí pryč! A že jí měli v té šatně nechat, však šlo o hovno – stejně za 3–4 minuty přijelo MěStaPo. Oni by si jí odbarikádovali a prohledali a nemuseli by na klíče čekat! 🤦‍♀️

Pak jsem se dozvěděl, že přímo z obchodu jela na CPZ, a že už je ubytovaná. Ale špatně jí ubytovali, protože po těch 72 hodinách jí soud pustil.

Mravenec

Tak to je síla. Zajímavé příběhy. 😃

Filip84

No, protože ona věděla, že „už“ půjde, jsem se pak dozvěděl.

Jsem se ptal sekuriťáka, ne, jestli je to takto nováček (však znáš, ne, Čintamani a podvodník, že „nováčkové nejvíce nadělaj, nic jim není Recht…“? 😅), nebo štamgast, nebo co to je vlastně zač. Ne, že už jí jednou chytil, že jí zná. No tak říkám, jestli dělala taky takové alotrium? Že ne, že se právě taky divil.

No a ta jsme se bavili, jak se to celé vlastně stalo: on jí viděl na kamerách, že jo, nenápadná, jak sněhulák na Sahaře. Tak jak šla před kasy, no tak on šel za kasy, protože chytit jí musíš za kasou. No tak jí chytil, a v tom jí „hráblo“, chytla ten amok, protože jí (taky to dá náramnýho myšlení, víš co! 😆) docvaklo, že když jí teďka chytnou, tak půjde před soud. Přitom zbytečné scenárium, úplně zbytečné, protože to, jak krade, je na kamerách, do toho ona není nováček, takže by jí měli stejně, a tak nebo tak by šla do ubytování, jako. No jo, jenže amok je amok.

A pak jsem mu říkal, že musí ale ocenit tu professionalitu! Že ona, jsouc takto lapena, že, teďka už je zjištěnec, už je nafilmovaná na těch kamerách, jak Dolly Buster, už je zavřená v tom kancelarium, no tak to je jasné, že už o ní vrchnost ví, že už pro ní poslala drába a chystá pranýř, jenom dráb je na cestě. A ona, namísto toho, aby zpytovala svědomí a myslela na poslední věci člověka, tak to ona ne, ona bude krást dál, v tom kancelarium, přitom jí musí být jasné, že už je dráb na cestě, a že to bude znamenat jenom další cejch na pranýři.

Pak jsme se bavili, jestli byla zfetlá, protože ona byla takto agresivní za deset smažek, to jo, to jí šlo, takto kopat a mlátit kolem sebe, ale sílu neměla – naštěstí! 😅 Ne, to jsme se shodli – sekuriťák s ní byl delší dobu, že před tím si rozhodně nešlehla.

No tak to je jasné, že jo. Ona neměla na dávku, teďka neměla prachy – protože kdyby měla prachy, koupí si dávku, ne Gabel, no tak kradla. Teďka byla lapena, došlo jí, že půjde před pravotu, že jo, dráb, outrpný vejtaz, pranýř, vejprask, a tak vůbec a podobně, no tak jí popadl ten amok, no a oni jsou takto blbí docela i když jsou v klidu, ne tak v amoku, že.

Filip84

Nebo, jak u nás stavěli Kaufland (otevíral listopad 2021, no tak, řekněme, jaro – listopad 2021), tak ten areál stavby byl oplocený a hlídala ho security firma, která – krom toho, že potom ještě chvíli hlídala i ten nově otevřený Kaufland – tak hlídala, v té době, i Lidl.

Prostě tam byla unimobuňka, takový vjezd, v té unimobuňce seděli dva security opičáci a „hlídali“, aby dovnitř nešel, třeba, chlap vyvenčit psa, nebo matka s dítětem a kočárkem, no. Nebo tak něco. A když stavba večer skončila, tak měli celou noc hlídat areál a obcházet, aby se tam nerozkrádalo, že.

Ty vole, TO byli typi! To tady ti tři krasavci inteligentní, to je ještě dobrý, i s průkazkou, vážně! 😅

Tak první věc, vypadali, jako by spali někde v hnoju, nebo, co já vím, na seníku. Prostě uválení, zarostení, teďka ta bunda černá, že jo, doflusaná, no, síla, prostě!

Teďka, jak se setmělo, tak protože byli dva, že, tak jeden fusoval, dírou v plotě, co si tam udělali, do Lidlu pro pívo. Tož nepili mocne, jako, ale i tak – jestli on bral 3× za večer 10 piv!? Tak nějak.

A ráno šli ze šichty, čtyřproudová silnice jim byla malá! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🙄

Je, security to je „honorace“, to, jako, to tak je, prostě. 😅

Mravenec

🤣🤣🤣👍

Mravenec

Poznámka na okraj: Nejprve se jeden z členů ochranky prokázal jako „strážný detektiv.“ 😂😂😂

Mravenec

Nechápu, jak ho může napadnout na KAMERU ukázat falešný průkaz policie, kór u tak hysterického babochlapa, u kterého je reakce úplně předvídatelná…