autacek

Kde najdete páté kolo u vozu?

(nikoli rezervu)

Nejlepší odpověď
annas

.

Skutečné páté kolo u vozu můžete zhlédnout v reklamě z 50. let která, ukazuje bizarní vynález usnadňující parkování s pátým kolem.

„Přibližně stejně dlouhou dobu, kdy lidstvo používá k dopravě osobní automobily, jej trápí i problém s parkováním. Už v padesátých letech přitom tento problém vyřešil jeden kalifornský kutil tím, že přidal do svého auta jedno kolo navíc. I když se jeho vynález bohužel neuchytil, zachovala se aspoň tato dobová reklama. Podívejte se!“

http://www.re­flex.cz/clanek/vi­deo/79177/sku­tecne-pate-kolo-u-vozu-reklama-z-50-let-ukazuje-bizarni-vynalez-usnadnujici-parkovani.html

Jinak jde samozřejmě o frazeologii, přenesený význam, který se týká
něčeho nepotřebného, i když občas poslouží, dovede leccos zachránit. .

Film Páté kolo u vozu z 50. let.

Stejně tak najdete v otázkách v archivu

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=p%C3%A1t%C3%A9%20ko­lo%20u%20vozu

Další odpovědi
marci1

Nikde, to je jako třetí oko na čele. 🙂