DanDotaz

Kde koupit tento komponent? Případně jak se jmenuje?

Blbne mi konektor audio na předním panelu pc.
I/O porty usb a audio jsou samostatně, nechtěl bych tedy kupovat celý přední panel a vše měnit na koleni. Chtěl bych koupit ideálně jen samotný komponent na audio. Konektor do základní desky je klasický AAFP HD audio.

Nemohu však dohledat nic podobného. Ani reverzní hledání Google Lens, popisky na komponentu.
Pravděpodobně nehledám pod správným názvem, jelikož nevím přesné pojmenování.

Napadá někoho kde komponent pořídit?

Předem díky!

Odpovědi
Dochy

Zkrátka deska s konektorama. Předpokládám, že součástí PC skříně. Možná lze sehnat jako náhradní díl ke skříni, ale pochybuju. Trochu větší šanci můžeš mít najít ten konektor jako součástku, koupit a vyměnit. Nebo nechat vyměnit.

led

Navštívte predajňu s elektronickými súčiastkami aj s týmto panelom (viď váš obrázok) a kúpte si audio konektor. Prípadne tam rovno požiadajte, aby vám to za poplatok aj naletovali.
Pokiaľ ste zručne zdatný, pozrite, či sa vám niekde doma (alebo pri kontajneri) netúla staré rádio so sluchátkovým výstupom a použite tento konektor.

Dochy

S tím koupením a přeletováním – ač je to asi jediná cesta, nebude to nejsnazší. Tenhle typ konektoru se zdá být poněkud neobvyklý (nenašel jsem nic podobného u dvou asi nejznámějších prodejců součástek v ČR) nicméně šance je, někde ve světě existovat musí 😉