jirka F

Jsou už hadi a štíři dávno vylezlí, nebo vylézají až dnes na svátek Jiřího?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
marci1

V současnosti asi zalezlí. Také se říká:

  • co se před svatým Jiřím zazelená, to se po něm ztratí
  • Ondřej mosty staví, Jiří je odplaví
  • schová-li se na svatého Jiří vrána do žita, požehnané léto k nám

    zavítá

  • na svatého Jiří vlaštovky již víří
  • na svatého Jiří nepohoda víří
  • na svatého Jiří nepošlapou trávu ani čtyři.

Vše nej! 😄

Další odpovědi
Drap

Ti co byli vylezlí, tak už zase díky počasí zalezli.
Všechno nejlepší k dnešním jmeninám, hlavně dobré zdraví

EKSOT123

U studenokrevných živočichů, to záleží spíš na počasí než na datumu. Prostuduj si toto:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Termoregula­ce_%C5%BEivo%C4%8Dich%­C5%AF
Letos jsem viděl spousty žab už dávno začátkem března a od té doby pořád. Ještěrky a slepýše jsme viděli začátkem dubna, když byla ta vedra, ale myslím, že i v březnu už se někde vyhřívali.
V práci jsme měli akční skupinu Jiřího a Vojtěcha. Navíc se příjmením jeden z nich jmenoval Marek, takže slavili 3 dny v tahu. Vše nejlepší!

elkon

To záleží na konkrétních podmínkách v daném místě. Ale s ohledem na stávající počasí, asi ještě mají čas. I když pranostika hovoří jinak.

Filip84

A, ano, bude jaro, jyřýk🤪 půjde zachraňovat hady, aby se jim nestal ouraz! (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-had-rad-kdyz-ho-nekdo-zachrani-pred-urazem) 🤪😂

Jo, ještě musíš počkat, ono když mrzne, nebo je tak chladno jak teď, hadi zalezou do díry a spí.

A štír se vaří v hadí polévce. Ale nejí se, turisti to vezmou a koušou do toho, ne, štír se nejí: on se vyvaří, kuchař ho dá na tu polévku, aby, jako, klient viděl, že ho neošidil, ale zákazník štíra takto uchopí a takto dá stranou, nebo si ho může vzít na památku, a tím je konsumace štíra skončena. 😅

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzali-byste-si-hada-domu-na-vychovani