petka.s

Jsou fakultní nemocnice lepší než normální nemocnice?

Nejlepší odpověď
da ny

FN jsou financované státem, nejsou to soukromé společnosti.
Vzhledem k tomu, že jsou ve větších městech, kde jsou LF, pracují tam
na všech odděleních erudovaní odborníci. Vyučují též na LF a medici
získávají ve FN praxi.
V okresních nemocnicích bývá nedostatek lékařů.
Např. chirurgická pracoviště jsou ve FN více specializovaná a přístrojově
vybavená. Proto jsou pacienti odesíláni na vyšetření a výkony na kliniky FN.
Úzce se specializují na různé výkony a vyšetření. Neustálým opakováním se zlepšují.
Lékaři se více soustavně vzdělávají a věnují se i vědecké práci. A dalšímu
studiu.
V menších nemocnicích jsou jiné možnosti. Některá oddělení mohou mít
vynikající odborníky. Na jiných je péče průměrná i podprůměrná.
Takové nemocnice nemohou mít k dispozici specializované přístroje,
často chybí i odborní lékaři.
Soukromé kliniky mívají také mnohem lepší možnosti než malé nemocnice.
Obecně by se tedy dalo říci, že FN poskytují odbornější , specializovanou­ péči.

Další odpovědi
jáára

Asi jo, porovnám li Hradeckou FN a třeba tu v České Lípě… Osobní zkušenosti.