Miroslav64

Jít do práce invalidní důchod a příspěvek na péči?

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu jít práce když berou příspěvek na péči a invalidní důchod třetí stupeň Děkuji za odpověď Vojtíšek

Odpovědi
Dochy

Nejsem si zcela jist dotazem. Invalidní důchod není na překážku práci. Jen bacha, někteří lidé mají tendenci brojit proti ID, pokud je ten člověk schopen si něco vydělat. Ale formálně tomu nic nebrání. U příspěvku na péči si nejsem jist.

da ny

Příspěvek na péči je určen osobám, které z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu potřebují pomoc jiné fyzické osoby při zvládání základních životních potřeb v rozsahu stanoveném stupněm závislosti podle zákona o sociálních službách. Z poskytnut
https://www.u­radprace.cz/pris­pevek-na-peci
Vy,
jste „jen“:
POSKYTOVATELÉ POMOCI a těch může být několik…..
Pomoc při zvládání základních životních potřeb, které oprávněná osoba nezvládá, může poskytovat:
• osoba blízká (rodič, manžel/ka, sourozenec apod.),
• asistent sociální péče (zdravotně způsobilá fyzická osoba starší 18 let),
• poskytovatel sociálních služeb (např. domov seniorů, pečovatelská služba apod.),
• dětský domov,
• speciální lůžkové zdravotnické zařízení hospicového typu
• zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.
Raději se ptejte tam, kde budou znát ořesnou odpověď.
ID zaměstnání nebrání. Pokud je uznán na trvalo, kontroly se neprovádí. ČSSZ, je jedno, jestli si vyděláte oadesát korun, nebo půk milionu 😉 Stát si vždy vezme své.