Jan Kunčar

Je významový rozdíl mezi anglickými slovy „ship“ a „boat“?

Obě slova znamenají „loď“

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Ship má aspoň tři stěžně a jde o „velké plavidlo“ určené k plavbě po oceánu nebo alespoň k přepravě přes hlubokou vodu. Ve zdroji zmiňují zajímavou skutečnost – boat může být přepravována pomocí ship, ale obráceně to nejde.

Zdroj: https://blogs­.scientificame­rican.com/expe­ditions/on-the-importance-of-names-part-two-whats-the-difference-between-a-boat-and-a-ship/

Další odpovědi
Pepa25

Ano, ship je větší, boat je spíš loďka (max. do velikosti výletního parníku 🙂

seraphico

Ship = loď
Boat = člun, loďka

„Boat“ je prostě menší loď a „Ship“ naopak větší.

aliendrone

Éééé… asi takhle – na BOAT je škoda torpéda. Stačí palubní dělo, tvrdí Kapitänleutnant aliendrone! Gott strafe England! https://youtu­.be/R4GjYgJMEN­k?t=223 ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

dubraro

Je to patrné např. z anglických jmen lodí, které začínají třeba HMS = Her Majesty's Ship = loď Jejího Veličenstva = válečná loď, nebo RMS = Royal Mail Ship = poštovní parník.