Rokio

Je více nepříjemný lidskému tělu hlad, nebo žízeň?

Vím akorát, že bez jídla člověk vydrží desetkrát déle než bez vody. Bez potravin 30 dní a bez vody 3 dny.

Co ale člověka více obtěžuje?

Nejlepší odpověď
Filip84

Žízeň, bez jídla vydržíš relativně dlouho.

Ale tem měsíc těžko, to už tě pak neopraví…

Další odpovědi
Disraeli

Spíš žízeň (ale možná nastejno), protože vodu potřebujeme víc a při jejím nedostatku začneme „vysychat“, jazyk začne otékat, samotné polykání (naprázdno) je velmi nepříjemné při úplném suchu (nejen) v ústech, svalové křeče, potíže s dýcháním, bolavé srdce, hlava, možné ledvinové kameny a infekce močových cest, plus dehydratace má obecně mnoho negativních jevů… celkově to může být horší a bolestivější pocit, než hlad a jeho projevy.
Jistě, smrt žízní je rychlejší, ale to nemusí znamenat, že bude příjemnější nebo snazší než hlad.

Potřebujeme nezybytně obojí a jestli je 3. den bez vody horší, než 28.-30. den bez jídla, to těžko říct. Objí znamená smrt, jedno žízní, druhé hlady. Po pár dnech bez jídla (třeba půst) dokonce přestaneš mít hlad.. ale pokud nastane skutečný (biologický) nedostatek, tak to pak nastane skutečné hladovění, intenzivní hlad. A to bude asi srovnatelné s intenzivní, extrémní žízní.

df

Disraeli: Petr Wachler držel půst 50 dní a má se čile k světu