dubraro

Je vhodné při srdeční slabosti nebo příznacích blížícího se infarktu jako první pomoc podat Viagru?

Nejlepší odpověď
annas

"Viagra je účinnější než nitroglycerin.

Profesor Rakesh C. Kukreja a doktor Eric Lipman z Virginia Commonwealth University srovnávali účinky nitroglycerinu a dvou známých léků na poruchu erekce – Viagry (genericky sildenafil) a Levitry (genericky vardenafil).

Nitroglycerin se používá při léčbě anginy pectoris. Rozšiřuje cévy a upravuje krevní zásobení srdce. Po infarktu však nedokáže poškození srdce omezit. Zato sildenafil i vardenafil u zvířat dokázaly po infarktu srdeční sval částečně opravit.

„Léky na poruchu erekce mohou být prevencí poškození srdce nejen když jsou podávány před srdečním infarktem, ale podle našich zjištění také po tomto těžkém záchvatu,“ prohlásil profesor Kukreja." atd.

https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/clanek/via­gra-je-ucinnejsi-nez-nitroglycerin-40151939

Rakesh C. Kukreja má na svém kontě již objev, který byl patentován a týká se ochranného účinku histidinu u ischemických srdečních stavů. Proto zíískal l Dr. Kukreja prestižní cenu NIH (National Institutes of Health). Nyní jeho tým zjistil, že léky na erekci jsou schopny zachraňovat životy těm, které postihne infarkt.

Rakesh C. Kukreja má na svém kontě již objev, který byl patentován a týká se ochranného účinku histidinu u ischemických srdečních stavů. V loňském roce dostal Dr. Kukreja prestižní cenu NIH (National Institutes of Health).

Již jsme na Oslu psali o tom, že s Viagrou se na hory leze lépe.

Je jí totiž jedno jestli rozšiřuje cévy v penisu, nebo v plících. Po horolezcích přišli Viagře na chuť cyklisté. Některým z nich zvyšuje výkon až o 45%. Tyto léky jsou dobrými partnerkami na cestách i vojákům. Například těm v Afghanistánu, kteří operují ve výškách nad 4000 metrů nad mořem, protože na tom, jak jsou výkonní, mnohdy závisí jejich přežití.

Další odpovědi
Kepler

To určitě ne, tím bys človíčka nejspíš zabil! Viagra je na předpis proto, že zvyšuje krevní tlak (a tím se napumpuje krev do vercajku) a může ji brát jen člověk se zdravým srdcem.

zjentek

Jasné, poslední šuk.ačka musí být!

Dochy

Myslím, že potřebuješ posílit krevní oběh v těle. Celém… Nechceš aby se Ti veškerá krev usadila „zrovna tam“.

Drap

Myslím, že ne.

marci1

Ne. Zajímavé ale je, že původně v roce 1989 v laboratořích firmy Pfizer v britském městě Sandwitch byla zkoumána pro svůj potenciál v léčbě kardiovaskulárních onemocnění, obzvláště anginy pectoris.
To je onemocnění, při kterém nedochází k dostatečnému zásobování srdečního svalu krví, a tedy i kyslíkem. Látka UK-92,480 byla proto testována pro svoji schopnost cévy relaxovat a zajistit patřičné okysličení tkáně. První klinické zkoušky ale nepřinesly uspokojivé výsledky a Pfizer už pomalu od dalšího testování upouštěl. Výzkumníci si ale při vyhodnocování všimli, že se jim dobrovolníci zdráhali léčivo vracet a vykazovali neobvyklé (ne)žádoucí účinky.
https://www.em­.muni.cz/vite/4425-jak-funguje-viagra-puvodne-mela-lecit-srdce

dubraro

Kepler, dochy:
Viagra neovlivňuje krevní tlak. Jen roztahuje cévy. V celém těle, ne jen v pohlavních orgánech.