Rokio

Je v pořádku, pokud se šikana na školách, řeší za pomocí státní policie?

Nebo stačí řešení přes vedení školy a udělením dvojky, či trojky z chování?

Odpovědi
elkon

Šikana se řeší pomocí policie ČR a je to v pořádku, může to být i trestný čin. Ty si vše představuješ jako „Hurvínek válku“.

Pepa25

„Šikana může naplňovat skutkovou podstatu trestných činů (omezování osobní svobody, krádeže, ublížení na zdraví, poškozování cizí věci, vydírání, loupeže, rasově motivované skutky, znásilnění, pohlavní zneužívání).“

Zdroj: https://www.po­licie.cz/clanek/pre­ventivni-informace-sikana.aspx

Dochy

Záleží. Primárně by měla řešit škola ideálně tak, aby k žádné výraznější šikaně ani nedocházelo. Pokud to škola z nějakého důvodu nezvládne, pak může/musí zasáhnout policie.

Drap

Policii bych v takových případech volal vždy.

Filip84

Šikanu na školách není možné realisovat prostřednictvím „státní policie“, protože „státní policii“ jsme měli, naposledy, za Protektorátu Čechy a Morava. Protektorát není, eo ipso, není ani státní policie.

Otázka je tak vhodná pouze pro cestovatele v čase. Obávám se, že tady žádný není, proto Ti na Tvou otázku nikdo nebude s to kvalifikovaně odpovědět.

Zdroj: https://www.oz­brojeneslozky­.cz/clanek/po­licie-za-protektoratu-cechy-a-morava

Dochy

Filip: Já bych tu „státní“ tak neřešil. Je to běžně užívaný termín. Ofic. Policie České Republiky. Vzhledem k tomu, že Česká Republika je náš stát, je PČR státní policie. V běžné řeči se rozlišuje policie městská-státní (ev. módní 🙂 )