synapse

Je psaní zpáteční adresy na nedoporučenou zásilku (balíček) povinné?

Můžou mě k tomu na poště při podání nutit? (abych tam tu zpáteční adresu napsala)

Odpovědi
JájsemRaibek

Pokud se jedná o tzv. nezapsanou zásilku, tak na ní je nutné uvádět poze adresu adresáta.
Ovšem pošta doporučuje, zdůrazňuji doporučuje uvádět i adresu odesilatele, popř. adresu vložit i do zásilky, aby byl buď adresát nebo odesilatel v případě poškození, nečitelnosti dohledán.
Balíček jako takový ČP nenabízí. Existuje obyčejný balík, to je ta nezapsaná zásilka a nestvrzuje se podání a ani převzetí. Pak je doporučený balíček, to je naopak zapsaná zásilka a dále cenný balík, balík do ruky, na poštu a mnoho dalších.
Slovem zapsaná se rozumí evidence zásilky, tedy zapsání údajů o zásilce.