zjentek

Je povinností zaměstnance přemýšlet nad zadanou prací?

…Nebo se v případě případného maléru, vzniklého jako důsledek jeho činnosti, může odvolat na zřejmou nepřítomnost duchem?

Nejlepší odpověď
paul1

No měl by. Traduje se, že Tomáš Baťa při procházení dílnami natrefil na pracovníka,
který stál u stroje a nepracoval. Šel k němu a zeptal se ho, co se děje. On odpověděl, že přemýšlí o práci. „Tak to pardon“ řekl Baťa a vzdálil se.

Další odpovědi
Rokio

Hlavně zaměstnanec danou práci musí dělat správně a přiměřeně rychle.

Já při své práci také moc nepřemýšlím a výše uvedené splňuji.

da ny

Je a především, v jeho svém vlastním zájmu.
U duševní práce je to nezbytné a velmi vyčerpávající.
„Malér“/chyba se musí napravit (pokud to jde), opravit nebo zaplatit. Vyplatí se pojištění „na blbost v práci“/škody.
Na „zřejmou nepřítomnost duchem“, bych se neodvolávala 😉 To je na padáka…. a ne zlatého. U strojvedoucího, řidiče apod. je to průšvih tak jako tak (např. při mikrospánku). Únava a nepozornost na pracoviště nepatří, nemoc neomlouvá (má sedět doma). Bezpečnost práce především, proškolení všichni potvrzujeme podpisem

elkon

Nehul zase, tohle soudný, myslící člověk nemůže myslet vážně.

zjentek

Elkon, znám only legal or illegal, s ostatním mně můžeš víš co, zejména co se týká produktů osobního myšlení tedy osobních myšlenek 🤨