steipavka

Je nějaká vyhláška upravující střílení dělobuchů na obecní komunikaci v blízkosti domu?

Nejlepší odpověď
Drap

Některé obce takovou vyhlášku mají, jiné ne.

Další odpovědi
GM

Naše město má vyhlášku zakazující používání pyrotechniky kromě Silvestra od
18.00 do Nového roku – nevím přesně kolik hodin. Je to skvělá vyhláška, protože dřívě děcka jdoucí ze školy a puberťáci k večeru práskali petardami celý prosinec a leden.

mosoj

Používání volně prodejné zábavní pyrotechniky, včetně ohňostrojů, upravují pouze vyhlášky vydané místními orgány obce či města, pokud je vydaly !!! Jinak je používání zábavní pyrotechniky povoleno po celý rok a platí pouze návod k použití uvedený na výrobku!! Zákaz platí pouze v prostorách národních parků.
Petardy jsou zařazeny do kategorie F2, která se smí prodávat zákazníkům pouze od 18 let věku. 18 letý člověk by měl mít již dost soudnosti a používat pyrotechniku tam kde to nevadí. Bohužel, opak je pravdou a to ve všech oborech!!!

Edison

1. jde o třídu pyrotechniky, 2. vyhláškami lze upravit cokoli. Zpravidla užití zábavní pyrotechniky upravují obecní vyhlášky, ale hlavně za 3. nabyl účinnosti zákon č. 206/2015 Sb., o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi a o změně některých zákonů (zákon o pyrotechnice) a nařízení vlády č. 208/2015 Sb., o technických požadavcích na pyrotechnické výrobky a jejich uvádění na trh.

Zdroj: https://www.po­licie.cz/clanek/py­rotechnicke-vyrobky-zabavni-pyrotechnika-zakladni-pravni-uprava-a-hlavni-zasady-pro-zachazeni.aspx

Kryšpín

Pokud dělobuch při explozi nepřesáhne v denní době 50 dB a v noční 40dB, tak žádné omezení není