Savier

Je možné, že podle vzhledu člověka, se dá odhadnout jeho povaha?

Jeden chlápek o tom mluvil v jednom dokumentu. Říkal, že když vidí jemu nesympatického člověka, většinou je opravdu nesympatický. Když ho pozná osobně, tak se to potvrzuje. Je to možné?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je to možné. Grázl často vypadá jako grázl. Už dávno se tím zabývala i čínská medicína i ayurvéda.
https://www.pin­terest.com/pin/189­573465540626406/

Další odpovědi
Disraeli

Nedá. Ale dá se z toho NĚCO vypozorovat. Jako podle gest, mimiky/výrazů, podle toho, jak se obléká – jak vypadá a dbá o sebe, jakým trendům podléhá, atd. To vše o něm něco může říct nebo naznačit. Ale to jsou jen náznaky. Někteří jsou všímavější a vidí i malé detaily, ale i tak… Povahu z toho neodvodíš.
Samozřejmě byly i studie, co o člověku vypovídá to a tamto (velikost a tvar té partie/orgánu) a ano, může to něco možná vypovídat. Ale vyloženě bych se tím neřídil. A hlavně, tím se skoro nikdo nezabývá.
I v historii byly různé předsudky nebo i pověry, co znamenají třeba malé/velé uši nebo nos, uzké nebo plné rty, srostlé obočí, tvar hlavy, atd.

To v tom popisku samozřejmě může platit… ale to už je spíš o něčem jiném.
Sympatie mohou být různé (i od prvního pohledu – ale i třeba sluchu, čichu..), ale zde taky hraje roli víc věcí, než jen vzhled. Celkový dojem se může utvářet různě, zálež může i na celkové prvotní zkušenosti (s tím dotyčným) a situaci. Navíc to není o tom, že by na základě toho poznal povahu toho druhého (ne/sympatický mu být může, ale to neznamená, že ho zná – nebo poznal podle toho, jak si ho očima prohlédl ;)). Navíc tady hraje roli i podvědomí, osobnost (toho, který soudí toho druhého a pociťuje nějaké ty antipatie nebo sympatie.. tzn. jisté zrcadlo, podle sebe soudím sebe; vlastní návyky, mentalita aj.), biologie a pochody v těle, mozku (chemie, pachy), které si přímo neuvědomujeme.

Filip84

Disraeli to vzal ze správného konce! 😎

Je to věc psychologie, čím více jsi v ní oblomen, tím více „vidíš“, co jiní nevidí.

První je základní postoj. Jestli je vzpřímený, sebevědomý, nebo naopak shrbený, nesebevědomý, nebo – většinou – něco mezi tím. Nízké sebevědomí se nějak projevuje – můžeš si nastudovat jak, budeš vědět. Přehnané sebevědomí, jinak také nepřesně nazývané pýcha, se také nějak projevuje, opět: můžeš si nastudovat, jak. Máš první vstup. Samozřejmě je to determinováno poruchami a onemocněním pohybového apparátu.

Druhá je psychologie módy. Já to jenom naťuknu, protože to je hodně, hodně obsáhlé thema. 😅 Člověk v černé (pokud to není puboš a gamer k tomu! 😅) bude na 99% autoritativní, relativně nepřístupný, a nebo v depresi – k tomu máš další vstupy, abys poznal rozdíl. Pokud je černá v kombinaci s červenou, tak červená je nejagresivnější barva – sama o sobě může značit životní vitalitu, ale také – prostě a jednoduše – to, že ten jedinec by zajebal. 😅 V kombinaci s černou značí nějakou agresivitu. Nejagresivnější kombinace barev je černá – červená – bílá, kde černá je dominantní, doplněná červenou, bílá jen doplňuje. Dominance růžové, většinou, značí nějakou formu naivity, ale také romantiky (já ti v růžový bundě nepůjdu! 😅). Pokud je outfit, celkově, nedbalý, značí to psychicky nevyzrálého, nedospělého jedince – je to forma revolty typická pro puboše, pokud tak jde dospělý, o něčem to vypovídá. A tak by šlo pokračovat, ono se tomu věnuje pět universit, není to thema takhle na večer u píva – jestli rozumíš. 😅 Samo o sobě Ti to neřekne nic moc, je to determinováno módními trendy (ale i to, jestli někdo následuje módní trendy, má svůj psychologický aspekt!), aktuálním rozpoložením, na první dojem Ti to nemusí říct skoro nic, i když opravdu víš. Ale také Ti to může říci hodně!

Následuje hlas. Posazení hlasu, intonace hlasu, jedno s druhým – o něčem to vypovídá. Když víš, máš další vstup.

Následuje mimika. Oční kontakt. Zda je pevný, vyhýbavý, zda je afekt přirozený, zploštěný nebo naopak teatrální. To je velmi relevantní vstup! 😅

V konečném důsledku Ti vyjde nějaká základní psychologická profilace jednotlivce během, řekněme, pěti – deseti minut. A na jejím základě se dá, v hrubých rysech, odhadnout povaha člověka. Čím je víc užvaněný, tím lépe, protože většina lidí Ti na sebe řekne i to, co neví! 😅 Oni si, totiž, nic z toho, co jsem teď popsal, ani trochu neuvědomují. 🤷‍♀️

zjentek

Rozhodně tedy můžeš vzít jed na to, že pokud ti jedinec bude opravdu nesympatický, bude to mezi vámi dvěma fungovat obousměrně a tím pádem ti to hodně prozradí zejména o tobě samotném 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

df

Někdy jo a někdy ne

Filip84

Savier: Já jsem Ti posílal žádost o kontakt. Nejde o nic jiného, než že máš soukromý profil, a krom toho, že Ti nelze poslat soukromou zprávu (což mi ani nijak extra nevadí), nejsou vidět Tvé otázky. No jo, jenže pokud Ti odpovídám téměř na každou, já se potřebuju, třeba, dva, tři dny zpětně, k té odpovědi dostat, aniž bych byl nucen rolovat spamem vysoce kvalitních otázek á la „Jsem kráva nebeská?“, „Který je rozdíl mezi hadem a hormonem?“, atp., což bez potvrzení žádosti o přátelství a uložení kontaktů není možné.

Tak mi to, prosím, potvrď, tedy pokud stojíš o mé odpovědi, samozřejmě.

df

Zde máš příklad toho, jak nějaký jalovec sděluje něco, co není konkrétní. Řekne, že se NEDÁ, ale jedním dechem dodává, že se dá něco vypozorovat, že různé studie můžou něco o tom vypovídat, ale “disraeli” by se tímto neřídil. A navíc se tím nikdo nezabývá. Všimni si, jak disraeli ví, že se tím nikdo nezabývá. Pak sděluje, že různé předsudky a pověry můžou platit, ale ale ale ale ale ale ale. Spočítej si, kolik v tom jeho nejnovějším marastu je obsaženo slovo “ale”. A řekl jsem mu, že nemá psát slohovky, protože množství nikdy nenahradí kvalitu. A nedá si říct, jalovec, a nedá

Disraeli

chybka: podle sebe soudím *tebe