Julius801

Je možné sjednat půjčku bez splátek?

Dobrý večer, měl bych takový dotaz. Lze sjednat půjčku bez splátek? To znamená, že bych půjčil například 10 000 Kč a za rok by mi bylo jednorázově splaceno 13 000 Kč? Daný člověk by peníze použil na investice a bylo by pro něho měsíční splácení nevýhodné. Je toto nastavení vůbec možné? Vůbec se v tom nevyznám. Děkuji!

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě, existuje smluvní volnost co do úroků (lze půjčit i bezúročně) i pokud se týká splácení (ve splátkách, najednou, ..).

Zdroj: https://www.me­sec.cz/zakony/ob­cansky-zakonik-2014/f4586517/

Další odpovědi
aevul

Ano. Typickým příkladem je směnka, ale samozřejmě si můžete dojednat podmínky, jaké uznáte za vhodné.

Lgee

Kdo by si proboha půjčoval 10000 na rok?

KENNETHSCOT1

Ahoj, jsem Kenneth Scott, jsem finanční osoba, která nabízí půjčky každému, kdo to potřebuje k realizaci ziskového projektu, takže pokud to potřebujete, můžete nás kontaktovat e-mailem nebo prostřednictvím našeho čísla
e-mailová adresa: kennethscott@mass-industrial-group.com