paul1

Je možné nějakým způsobem potlačit v TV přijímači zvuk hudby?

Doprovodná hudba u filmů často přehlušuje zvuk mluveného slova tak, že je nesrozumitelný. Projevuje se to při promítání filmů, ale i při reklamách. Co s tím?

Odpovědi
elkon

S tím jsem se nesetkal, ale někdy u televizorů bývá několik možností nastavení zvuku, třeba je to tím. Hlasité reklamy byl nešvar, který byl už částečně upraven, ale pokud ti to také zlobí, mohlo by to být v tom co jsem popsal.

terry

Taky mě to štve.
Podívej se na nastavení. Někdy bývá možnost nastavit různě hlasové stopy.

Dochy

Jednak někdy můžeš vybrat různé zvukové stopy.
U lepších TV může být i nějaké další zpracování zvuku vč. filtru hudba/řeč (já to zatím nikde neviděl, ale u PC přehrávačů se tohle objevilo už před mnoha lety, tak víceméně není důvod aby to tam nebylo)
Někde může být vysílání ve větším rozsahu kanálů než jen 2.0 Nejsem si jist jak je to v ČR, já mám telku podporující jen 2.0. Ale opět vím že na PC se tohle dalo u některých přehrávačů přemixovat a u některých filmů jsem se setkával s problémem, který popisuješ. pak pomohlo si ručně změnit mixování kanálů.

aliendrone

Jde o 2 rozdílné věci. Zatímco u reklam jde o ÚMYSLNÉ zesílení, u filmů jde o nekvalitní (odfláknutou) práci. Neuděláš s tím nic, protože bez ohledu na počet kanálů jsou pro ně jednotlivé stopy (zvuky, dialogy, hudba atd.) ZMIXOVÁNY DO JEDNÉ audiostopy na kanál a tím to hasne. Jistě, existuje soft, který se může posnažit smíchanou audiostopu rozdělit na původní stopy před mixáží, ale jejich efektivita JE TRISTNÍ, slušně řečeno. 😕

Ovšem DŮVODY PROČ TO TAK JE stojí za bližší průzkum (jsou zajímavé), nicméně to by byl traktát a on by ho stejně nikdo nečetl. A zrovna dnes nějak > LÁSKO MNĚ UBÝVÁ SIL! 😉 😄

Tož JESTLI bude zájem, mohu to v budoucnu v diskuzi rozmazat, ale až „budou síly“, tedy budu lépe vyspaný, méně nasraný včetně asi tak 30min času VCELKU, pro který nebudu mít lepší využití. 😉 😄