zjentek

Je kompozice z náhradních dílů cenově výhodnější, než zakoupení hotového produktu?

Pokud nebudeme počítat čas (řekněme že je zde čas zdarma).

Příklad: Běžná cena elektrické pily na dřevo je 3.990 kč, ale já si seženu všechny potřebné díly a poskládám si ji sám. Vydělal jsem? Nebo prodělal? (BEZ OHLEDU NA ČAS/PRÁC!)

Příklad č. 2: Osobní vůz. Děkuju.

(V živé paměti mám časy kdy stavba na klíč vyšla MNOHEM (!!!) dráž než stavba svépomocí. A jak jsme na tom dnes?)

Nejlepší odpověď
elkon

Bude to kus od kusu, ale obecně jsou náhradní díly drahé. Je to strategie výrobců. Zdánlivě levnější zařízení, ale pak drahý servis.

Další odpovědi
Drap

U staveb to vyjde svépomocí, stále o mnoho lépe. Poskládat si nějaké technické zařízení t náhradních dílů, vyjde podstatně dráž

Dochy

Drobnosti typu pila apod. jsou v současnosti výrazně levnější hotové. Proto se také skoro nic neopravuje, ale kupuje nové. S osobním vozem to bude podobné, z dostupných náhradních dílů levnější nepostavíš. Samozřejmě se můžeš ptát, proč ten pitomej plastovej výlisek stojí 500, ale nic s tím nesvedeš.

aliendrone

Hmmm…
Takže „já si seženu všechny potřebné díly“ ZNAMENÁ CO?
Koupím v maloobchdoě? Koupím za velkoobchodní ceny? Koupím superlacino kradené? Nebo děláš ve fabrice na výrobu dotyčného stroje a nakradeš si potřebné díly? Mohls vykoumat SÁM, že od toho se odvíjí odpověď. 😐

Emefej

To mi připomíná jeden starý vtip ze sovětské továrny na šicí stroje.

zjentek

Který, sem s ním!😀

Dochy

Ten, kde chlápek nosí domu součástky do šicího stroje aby jeden poskládal manželce…