Josef,P

Je baterie nebezpečná ?

Dneska jsem si při měnění SD karty všiml že je na baterii v mobilu odtrhnutej kousek krycí vrstvy na přední straně ( když je zandaná). Chtěl bych se zeptat jestli hrozí riziko výbuchu, zkratu četl jsem že hrozí i riziko vzplanutí. A jestli to teď není náchylné ke korozi díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Těžko říci, jak dalece je obal poškozený. Každopádně Li on baterie začne hořet, pokud se její obsah se zkontaktuje s vnější atmosférou. Takto je třeba se na to dívat.
Pokud se jedná jenom o odtržený polep, nic by hrozit nemělo. I když kdo ví ?????

Další odpovědi
Petr1491

Ahoj, k baterii/telefonu se je nutné hlavně dobře chovat a dodržovat určité zásady – třeba teplotu, nabíjení atp. Dovolím si ti doporučit tento článek, kde máš různé zásady sepsané na jednom místě. Článek vyvrací některé mýty, které mezi lidmi stále přetrvávají :)

https://www.tes­tado.cz/baterie-mobilnich-telefonu/

Drap

Vydrží to v pohodě, neobávej se žádných katastrof.

Kryšpín

Pokud je oboje z rudé Číny, tak bych byl ve střehu