xiperio

Jakým způsobem dostanu stání energetický příspěvek?

Prý se vyplácí plošně na každému odběrateli energií.
To ho pošlou na účet nebo na adresu?
Musí se o něj nějak požádat nebo prokazovat, že jsem odběratel elektřiny či plynu?
A vyplácí se to i na odběr elektřiny na chalupě, nebo jen na hodiny v místě bydliště.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nevím jak je to (nebo bude) ve finále, ale něco se mluvilo o tom, že ten příspěvek půjde přímo obvhodníkovi a ten jej započte do vyúčtování,

Další odpovědi
Drap

Chalupy seto ne týká Pokud odebíráš elektriku nebo plyn, dostane to tvůj dodavatel a ten to poctivě rozdělí Pokud mohu radit, moc se netěš, na platbách to ani nepoznáš. Je to podle mne zase na oblbnutí lidí většinou lež

Filip84

On se dává nějaký příspěvek na stání? Jako že když stojíš, spotřebováváš více energie, než, když sedíš?

Nebo to bude příspěvek na stání ve smyslu stání v koloně, že když stojíš v koloně, auto žere palivo, tak dostaneš energetický příspěvek na stání?

Vážně: netuším! V každém případě, když budeš vědět, napiš sem, rád se poučím! 🙂

Pepa25

AŽ to bude schváleno, tak budou oznámeny i podmínky.

Ametyst

Lidem se nevěří: ti nemohou dostat peníze. Jsou nezodpovědní a mohli by je propít. Kvůli takové presumpci viny dostanou prachy raději překupníci s energiemi. 🙂

Dochy

No tak ono by to také znamenalo, že každý odběratel bude o dávku žádat a dokážeš si představit, kolik by to bylo papírování s žádostmi a jejich kontrolami? Obchodníci mají o svých odběratelých přehled, stačí jim poslat jeden seznam klidně za 100 tisíc lidí, nainkasují prachy a jednoduchým skriptem je přičtou lidem jako zálohy. Je to téměř bez práce.