dubraro

Jaký význam mají tři oranžová světla na střeše kabiny ruských či sovětských náklaďáků?

Viditelné například na tomto modelu: https://www.rcob­chod.cz/produk­ty/gaz-66-4x4-1-16-modry-P68436.html?ut­m_source=crite­o&utm_medium=dis­play&utm_campa­ign=wcsim_db

Nejlepší odpověď
annas

Z ruského zdroje

Co znamenají tři oranžová světla v horní části kabiny kamionu?

  1. Automobil se pohybuje v organizované dopravní koloně.
  2. Automobil se pohybuje s přívěsem.
  3. Vozidlo přepravuje nebezpečné věci.
  4. Auto je dlouhé.
  5. Auto má velkou nosnost.

Další odpovědi
marci1

2. Automobil se pohybuje s přívěsem (správná odpověď). 🙂
https://forsage-by.translate.go­og/pdd-online/6-1-5/?_x_tr_sl=r­u&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=c­s&_x_tr_pto=sc

elkon

Myslím, že to je jen orientační osvětlení, aby bylo na dálku předem vidět, že se jedná o náklaďák, nebo kamion.

Pepa25

Výstražné světlo. Za SSSR se majáky používaly daleko víc než dnes, měli dokonce i zelené majáky označující konec policejní nebo vojenské kolony.

paul1

Upozornění viditelné do dálky. My, když jsme tam jeli v r. 1980, tak nás upozorňovali na náklaďáky a na traktory, že nepoužívají blinkry, ale otevřou při odbočování dvířka.
Mysleli jsme si, že je to sranda, ale fakticky, někteří toto znamení používali.