zjentek

Jaký si dáváte interval při zalívání kávy?

Správná káva by měla být zalita minimálně na dvakrát. Já z konvičky Hario zaliji kávu v šálku čtyři krát, přičemž každý interval čekám tak 5–7 secund. Děkuju.

Odpovědi
cochee

Protože chcu, aby mi žaludek ještě dlouho vydržel a zároveň si chci kávu vychutnat, „českého turka“ už dávno nedělám a nekonzumuju. V práci a v hospě espresso, doma variaci na „pravého turka,“ tobě bych doporučil například frenčpress. Prostě cokoliv, co způsobí krátké luhování kávy kvůli senzorickým vlastnostem, plus co ti zároveň zabrání v částečné konzumaci lógru, čemuž se u českého turka nevyhneš.

paul1

Já dávám jen jednu minipauzu.

Drap

Zalévám většinou 3× a interval je 1 mžik

zjentek

Drape za 1 mžik ti ta vodou spařená káva ve víru předešlého zalití ani nestačí vyplout z5 k hladině abys ji spařil druhým přelivem tak nač pak celý šálek kávy nezalít NAJEDNOU na jeden jediný „záliv“??? 🤷‍♂️

PROZRADÍ MNĚ TO UŽ NĚKDO KONEČNĚ?!!!?

(‚Záliv‘ proto bo káva se zalívá ne přelívá 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️)

Drap

Já mám mžiky dost dlouhé. Uvař si kávu s několikaterým přelitím a druhou na jedno zalití. Všeho dej stejně, ochutnej a poznáš která je lepší.