FlAsh_7

Jaký máte vy osobně názor na Ferdinanda I. (V.) Habsburského?

Odpovědi
elkon

Žádný, nezajímá mě.

Tonda Káňa

Moc neznám, ale podle obrazu měl divnou hlavu, takovej Megamysl 😂😂 No tak křížení mezi příbuznými není dobrý nápad…

magorvkleci

Já myslím, že za daného stavu věcí si počínal znamenitě. Vůči protestantské tuzemské šlechtě a měšťanům to byl jistě nesnesitelný teror. Ale koledovali si o to a ostatně si ho sami zvolili.

Rokio

Byl poněkud přešlechtěný, ale tak už to u královské rodiny bývalo.