plebs

Jaký je rozdíl mezi ruskou a ukrajinskou zmrzlinou?

Byl jsem vyslán od paní domácí na nákup mimo jiné byla v seznamu ruská zmrzlina ovšem v boxu byla jenom ukrajinská.

Nejlepší odpověď
Disraeli

V politickém přístupu (země, ekonomiky). Potažmo v trendu. Zlé Rusko X svatá Ukrajina. Pochopitelně se momentálně „ruské“ nebude tak dobře prodávat, jako"ukrajinské". Otázka marketingu a vnímání.

Další odpovědi
led

„Ukrajinská zmrzlina“ je súčasná „protiputinovská“ varianta pôvodnej „Ruskej zmrzliny“.
Možno je to podľa hesla „koho zmrzlinu lížeš, tomu držíš stranu“ 😛

paul1

Ukrajinskou jsem ještě neochutnal, ruskou jen jednou, byla moc sladká a fádní chuti. Takže ochutnám a uvidíme, pokud bude také tak sladká, tak končím.

marci1

Chuťově byly stejné. V roce 2022 byla ruská přelepena na ukrajinskou, ale od roku 2023 se prodává pod názvem „Tradiční zmrzlina od Mrazíka“. Některé další značky zmrzlin (RIOS, Originál, BILLA) přejmenovaly Ruskou zmrzlinu na Smetanovou zmrzlinu.
😄

Drap

Rozdíl žádný. Stejný výrobce, stejná receptůra pouze to někdo přejmenoval. U nás dost často platí, že poturčenec horší Turka. Platí to i u této zmrzliny.

Filip84

Tak řekni bábě, že neměli, tak ji žádné lody neneseš a hotovo. 👿

Chtěla ruskou? Chtěla. Měli na krámě ruskou? Neměli. Hotovo.

Stejně jsou to sračky, které s původním Советское мороженое nemají nic společného.

zjentek

Počkat, to nějaký kašpar velkomožný podnikavý FAKT zavedl ukrozmrzku? 😮

Já bych se v ČRdeli nedivil celkem ničemu, ani kdyby tu ruskou fakt přejmenovali na ukro a nabarvili taky na fialovo (ta barva místo srdíčka a nápisu lásky na obalu).

plebs

Podle mého názoru je to správné ještě přejmenovat ruská vejce, ruské kolo a i traktory na př. Belorus a pod.
Obdivuji jak se Češi umí nadchnout po RU vše bylo špatné po Německu rovněž po roce 1948 vše likvidovat z první republiky živnostníky, továrníky, zemědělce a po velkém sametu vše co je zápaďácké je nejlepší ovšem když odešlo několik generací a z Rakouska i Německa z nepřítele jsou přátelé.
Dále na př. za RU úředník měl 5 letou lhůtu na osvědčení ze začátku mini plat, po třech letech složil zkoušky rovněž kauci a po pěti letech se teprve dostal ke korytu to by v dnešní době byla jasná diskriminace až po pěti letech rozdělovat dotace a pokyny pro prostý lid..

zjentek

Led a není to motto náhodou tak, že čí chleba jíš, toho zmrzku lízej?
(Bo ukromouka, chápete, nie?)

led

paul1, originálna ruská „мороженое“ je najlepšia pri teplotách pod 0°C.
Podľa mojej vlastnej skúsenosti pri –30°C dokonca príjemne zahriala. 🙂

led

aliendrone, nezdrhla, ukrajinská zmrzlina ešte nemá požadovaný vek pre nástup do armády
V skutočnosti nejde o originál známej „мороженое“ ale o Bidfood variantu

Z médií:
"Ruská zmrzlina značky Prima, ktorú vyrába spoločnosť Bidfood Czech Republic, sa premenuje na Ukrajinskú zmrzlinu.

„Cítime morálnu povinnosť vymedziť sa aspoň touto formou proti agresívnemu a nespravodlivému počínaniu predstaviteľov Ruska a dať jasnú správu ľuďom z Ukrajiny žijúcim v Českej republike či na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ pre iDnes.cz to uviedol vedúci divízie Prima Prokop Volf."
https://www.star­titup.sk/z-ruskej-zmrzliny-bude-ukrajinska-cesky-vyrobca-premenuje-retro-pochutku-najdes-ju-aj-na-slovensku/