majki636

Jakou máte zkušenost se stříbrnými šperky ? Nezčernají ?

Odpovědi
seraphico

Že stříbro zčerná je zcela normální jev. Na vině je oxidace, které se prostě nevyhnete, ale můžete jí oddálit pravidelným čištěním.

Kepler

Nyní jsou již všechny nové stříbrné šperky chráněny povrchovou úpravou rhodiem, takže nečernají.

elkon

Každý stříbrný šperk se časem „ošoupe“ a pak ztmavne. Čistí se pak v roztoku kyseliny citronové.

zjentek

Ag se snadno čistí sodou s vodou na kašičku mezi prsty, nic jiného mě nepřesvědčilo- žádné složité či spolehlivé metody. A rhodiované stříbro? Stejně zčerná a o to hůře se pak čistí. V praxi- u náušnic kámošky mně nepomohla ani zmiňovaná soda na kašičku a to už bylo na pováženou. Nakonec jsem to dal, ale byla to dřina, nejprve musely ze šperku „slézt“ všechny srágory/potahy na něm, takže bacha, co kupuješ! Dobrá rada nad zlato. (;

Malvína

Některé mi ztmavnou, některé nikoliv. Čistím tak, jak píše elkon a zjentek. Raději však nosím bílé zlato.