Miroslavst

Jakou má spotřebu energie počítač?

Věděl by někdo jakou má spotřebu zapnutý počítač-stolní počítač (desktop) k němu zapojený LCD monitor 17". Žádné náročné hry. Většinou jen internet-prohlížení stránek.
Ještě doplním, že se jedná o počítač DELL s procesorem 2,4GHz

Odpovědi
GangstaHelper

Napsal jste toho docela málo, ale HRUBÝM odhadem, pokud např. prohlížíte web nebo přehráváte video (využití počítače cca. 25%, dodávám, že spotřeba nestoupá vždy moc lineárně).

LCD – ~ 35–65W
PC – tipoval bych na hrubou spotřebu okolo 260–300W(tipuju Pentium4), s účinností zdroje 65% (reálná účinnost levnějších zdrojů) to dělá asi 430W

Dohromady něco okolo 480W

Ale jak říkám, udáváte toho moc málo.

Hlavními činiteli jsou:
Základní deska
Procesor
Grafická karta
Instalované moduly paměti