Odpovedi18

Jaká jsou rizika objednávky z Číny?

Koupím věc za 30 dolarů (napodobeninu)
Budu mít nějaký problém při objednávce? Placení cla, DPH, a pokud by mi to zabavili celníci, tak kolik bych cca platil nebo by se toho jen zbavili/musel bych za puštení té dané věci dát nějaký poplatek, aby mi to přeposlali dále? Pokud jsem na něco důležitého zapomněl nebo nedoplnil, tak budu rád, když mi to napíšete. Dále bych se chtěl zeptat, jak by se mělo postupovat, kdybych si chtěl objednat věcí více (třeba i hodnota 10× vyšší, než jsem psal).
Děkuji

Odpovědi
Edison

Už je to tu probráno snad milionkrát.

Roman71

Může se stát, že zásilku zadrží Celní úřad v Praze a bude vás kontaktovat, abyste doložil popis zboží, cenu a účel nákupu (osobní potřeba nebo prodej).
Zpravidla Vám doručí i přesný postup jak pokračovat v celním řízení, abyste zásilku obdržel. Budete-li výzvu Celního úřadu ignorovat, bude vrácena zpět odesílateli.

mosoj

Největší riziko je ztráta zásilky při zaslání!!!

Do 22 euro se neplatí DPH ani clo.
22 – 150 euro se platí DPH.
Nad 150 euro se platí DPH i clo.
Do ceny se započítává i poštovné!!

Postup při zadržení zásilky při doplatku DPH nebo cla zde:
http://nakupy­cina.cz/jak-na-nakup-z-ciny/celni-rizeni-krok-za-krokem-zbozi-z-ciny-usa/

anonym

kupujte napodobeniny bez loga, pak vám nikdo nic nezabaví … logo si můžete objednat v krabičce zvlášť a doma přišít pokud tedy opravdu o dokonalou napodobeninu včetně loga tak stojíte …

DPH ani CLO velmi pravděpodobně platit nebudete protože jsou celníci velmi přetížení a odchytávají jen specifické zboží jako třeba tablet, telefony, počítače … ostatních věcí si moc nevšímají. Pokud ale něco neznají, prostě to propustí do ČR bez proclení. U nějakých hader, kabelek a podobných nesmyslů vůbec nepředpokládají, že by to mělo nějakou cenu a tak se u toho celním řízením ani nezdržují.

Edison

Romane, neudělá to celní úřad, ale Česká pošta!!

Roman71

Pravda. Už jsem měl 2× tu příležitost s nimi spolupracovat a stále si je pletu 🙂