relux

Jaké jsou požadavky k výkonu asistenta pedagoga?

Dobrý den, maminka má základní školu a kurz ASISTENTKY PEDAGOGA (potvrzený MŠMT). Potřebuje si dodělat ještě střední školu? Její nadřízená řekla, že musí mít střední, má na starost nějakého kluka s ADHD. V zákoně č. 563/2004 v § 20, odst. 2 je, že stačí základní vzdělání. Vztahuje se to ale na činnost spočívající v pomocných výchovných pracích. Znamená to, že tedy může bez překážek dále ve své práci pokračovat? Nemáte s tím někdo zkušenost, prosím? Děkuji předem

Odpovědi
Drap

Pokud chce pokračovat a nadřízená vyžaduje střední, musí si dodělat střední, nebo jít dělat asistenta někam jinam, kde právě potřebují se základním vzděláním.

ivzez

Záleží to na zaměstnavateli, který jednotlivé pracovní pozice zařazuje do platových tříd podle toho, jakou nejtěžší práci
po zaměstnanci vyžadují. (Na různých školách může být pozice asistenta pedagoga zařazena do různých tříd.
Jestli škola má maminčinu funkci zařazenu do platové třídy, pro jejíž přiznání je potřebná SŠ, měla by si ji maminka co nejdříve doplnit.

Dochy

Osobně si myslím, že tady hodně záleží na tom co vše má asistent dělat. Někde asistenta zneužívají i jako supla pokud učitel nemůže (i když pár dní předtím zástupci školy tvrdili, že asistent nemá žádnou zodpovědnost, že za děti má zodpovědnost jen jejich učitel)

ivzez

Přestože to píšete jen jako názor do diskuze, máte pravdu.
(Měl byste to napsat jako odpověď.)

relux

Už jsem našel odpověď na moji otázku, tak jak píšete (Drap), tak to dle litery zákona vůbec není, ale děkuji Vám za odpověď ;), i ta se cení

anonym

Jsou uživatelé, kteří musí odpovědět, i když je to jen jejich domněnka. 🙂