hippeace

Jaká služba Vám na světě chybí? Popusťte uzdu fantazii.

Jakou službu byste na světě uvítali ať už by bylo možné ji vytvořit nebo je to uplně mimo realitu?
Nestujte ted chvíli nohama na zemi a zkuste si představit že je možné vše.

Já bych třeba uvítala možnost teleportace alespoň neživých věcí, třeba i za velkou přirážku, že by se dali posílat vlastně takové VIP balíky během lusknutí prstu.

Rozepište se, ale klidně i o službě která by byla reálně zprostředkovatelná, třeba vám nakonec někdo odpoví že už to existuje :) .

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

Naklikat si na webu jídlo dle představ a obratem se vám čerstvé objeví na talíři.

Další odpovědi
Rokio

Cestovat v čase do různých historických období jako možnost rekreace a úprava neuronů v mozku, abychom zapomněli na nepříjemné vzpomínky.

Filip84

Mám-li skutečně „popustit uzdu fantasii“, tak bych skutečně spíš ubral.

Člověk je neskutečně zvláštní tvor: pokud se má blbě, tak drží basu a maká, jak šeříkový negr na plantáži. Ale jakmile mu trochu otrne, tak hned všeho zneužije. Člověk je vysoce inteligentní, a tak by mohl, tou makovicí, pochopit, že veškeré výdobytky civilisace by měly být prostředkem, nikoli cílem nebo modlou. A že žádný strom neroste do nebe. Nepochopí.

Čím více služeb, více techniky, méně dřiny, tím větší sobecitida, malicherné spory, malicherné války, rozklad přirozených svazků – rozvodovost, ale i např. spolkový život upadá.

Takže, já bych ubral. Jasně, pokud si to lidé zaplatí sami, funguje to na ekonomické basis, tak není důvod ubírat, ale spoustu takových rozličných služeb subvencuje stát. A jiné, které by bylo třeba subvencovat, tak nesubvencuje.

Napadá mne třeba školství: povinná školní docházka je zbytečně dlouhá, učí se v tom spousta věcí, které k ničemu nejsou. Stejně ten, který je blbý, je blbý i po devítileté péči ve státním ústavu pro vzdělávání blbů. Stejně blbý, jako před devíti lety, stejně nezvládne napočítat do desíti a umí se stěží podepsat.

Ušetřené peníze bych, naopak, vrazil do kvalitnějšího učňovského školství, třeba i učňovského školství postaveného na onačejších základech, než jsou ty stalinské z 50. let, se simulací práce. Třeba. Protože i blbové jsou dnes gramotní, až hanba, ale padá jim z rukou i kanál, za dvě generace, sice, budou počítat trojčlenku z hlavy, ale bez asistentky se ani nenažerou. Nebo na kvalitní gymnasia, kde by se nedostal někdo jenom tak. Třeba.

Přestal bych subvencovat dopravní obslužnost, která dopravní obslužností není, jako jsou třeba úzkorozchodné dráhy JHMD Nová Bystřice – Jindřichův Hradec – Obrataň. Rumunským szynobusem kolejówym po modelové dráze bosenského rozchodu cestovat cca 20 km cca 2 hodiny do práce nikdo necestuje, to by musel být taky debil. To není dopravní obslužnost, to je vyhazování peněz daňových poplatníků na udržování živého skansenu, pod rouškou udržování dopravní obslužnosti. Na to, aby se tam jezdily babičky s vnoučky vozit o weekendu parním vláčkem, si to musí, buďto, vydělat samo, nebo to má zasubvencovat ministerium kultury jako kulturní památku (protože ona to kulturní památka je!). Třeba. A ušetřené peníze bych vrazil ke zprovoznění tratí, které opravdu budou plnit funkci dopravní obslužnosti, co já vím, Moldava v Krušných Horách – Moldava v Krušných Horách Gr. – Freiberg Gr. – Freiberg. Freiberg je velké, okresní, město v DDR, Most je také velké okresní město v Ústecké lidově demokratické republice. Ta trať by dopravní obslužnost zajišťovala, to je bez debat, už jenom tím, že by Helmuti jezdili za ťapinama za 1/3 sazbu, to oni rádi. Třeba.

Žádné pakoniny, jako teleportace, k životu opravdu nepotřebuju. Kdyby imperialisticko-kapitalistický korporát nelikvidoval, systematicky, drobné živnostníky a malé firmy, časem bychom mohli snížit i množství balíkových zásilek na rozumnou míru.

Lgee

Mazlení za peníze

paul1

Jak dochází k zhoršení situace – myslím teď v Evropě, tak dochází k zhoršování psychického stavu, hlavně u mládeže. Psychologů je nedostatek. Uvítal bych tedy nějakou novou formu zlepšování psychiky u lidí.

Ametyst

Adresné daně. Vedly by k skvělým úsporám peněz pohrdaných daňových poplatníků, protože by byly posílány cíleně, dle volby každého plátce daní. Kdo nemá děti, nemusí posílat peníze povinně do školství, ale má třeba zájem o kvalitní silnice,: a tam cílí jeho daně. Tak daleko ale chamtivý a zkorumpovaný systém nedošel, aby nechal občany rozhodnout, kam své peníze pošlou. Občane, zaplať , na nic se neptej a sklapni.

Filip84

Lgee: Pomineme-li professionální mazlitelky, tak prakticky kterákoli ťapina se s tebou bude, za ty peníze, velice ochotně „jen“ mazlit. Velice ochotně! A ani z burdeláku tě nevyhodí, pokud horisontální pracovnici sdělíš požadavek, že bys se chtěl „pouze“ mazlit. K službám!

Mravenec

Lgee to už funguje od středověku…

led

Mravenec, omyl, to funguje už od staroveku. V mnohých prípadoch sa to krylo postavením kňažiek chrámu.