Veru1511

Jaká je definice vlastních a nevlastních sourozenců?

Dobrý den, mám dotaz ohledně vlastních a nevlastních sourozenců. Představme si situaci, že holka, říkejme jí třeba Tereza, má rozvedené rodiče. Každý z nich si našel jiného partnera, se kterým má dítě – říkejme jim třeba Tomáš a Honza. Vzhledem k dnešním pravidlům jsou Tomáš a Tereza vlastními sourozenci stejně jako Honza a Tereza. Jaký vztah k sobě ale mají Honza a Tomáš? Nemají ani jednoho společného rodiče, ale oba mají vlastní sestru Terezu.
Předem díky za odpověď :)

Odpovědi
marci1

Nemají spolu žádný vztah

Protože, nemají ani jednoho společného rodiče.
Typy sourozenců:

  • vlastní sourozenci, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti

    se dále dělí na

  • plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče;
  • dvojčata (příp. vícerčata) – sourozenci narození z jednoho těhotenství
  • polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
  • jednobřišné či jednoživotné (z lat. uterinus) – se společnou matkou
  • jednokrevní (z lat. consanguineus) – se společným otcem
  • nevlastní sourozenci — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče,

    ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte. Rodič jednoho dítěte je

    nevlastním rodičem – otčímem nebo macechou – druhého dítěte.

Pozn.: Jako nevlastní jsou často nesprávně označováni i polorodí sourozenci.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec
🙂

Rokio

Nemají spolu žádný vztah

Vlastní sourozenci jsou biologičtí sourozenci.