jepik

Jaká byla cena oplatek Tatranky a Horalky do roku 1989? Která byla dražší? Nebo byla cena obou stejná?

Nejlepší odpověď
elkon

Cenu si nepamatuji, ale Tatranky byly o něco dražší. Možná proto, že v nich byly lískové oříšky, ale v Horalkách buráky. Myslím, že byl rozdíl i v čokoládě. Byly ale větší než dnes a velikost se neměnila jako dnes u všeho. Takových oplatek, nebo sušenek je na trhu více a mění se velikost (menší), cena (vyšší)), ale i kvalita (horší). To je ten kapitalismus. Nejde o zákazníka, ale o zisk.

Další odpovědi
CTTON

Rozdíl je hlavně takový že do roku 1989 patřily horalky národnim firmam/statu. Ale po roce 1989 se sem „nastěhovaly“ nadnárodní koncerny a přivlastnily si je, dnes jsou prodejcem tradicnicj tatranek a horalek nadnarodno firmy.

Drap

Myslím že Tatranka 1,60 a Horalka 1,20

Midoc

Tatranky a Horalky do roku 1989. Některé z nich měly dokonce 50 gramů. Stály asi 1,60 Kčs.

agentpv

Tatranka, Horalka něco mezi 1,40 až 2,– Kč, já si pamatuji že byla hodně drahá Fidorka něco mi matně říká že stála až 5,–Kč ?

dubraro

Tatranky byly dražší a také o něco větší (silnější).

df

Na koupališti jsem si kupoval Tatranku za 1.70 Kčs Bylo krásně

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

RyuzakiKate

@elkon: Tos mi připomněl kauzu s Toblerone, kdy cena zůstala stejná, akorát udělali větší rozestupy mezi střechami :) Nebo u Häagen Dasz, kdy kelímek vypadal stejně, ale po otočení měl dno umístěné o něco výš…