Barčaaa

Jak zjistit heslo na svou wifi?

prosím potřebuju pomoc, před půl rokem nám tu nějaký pán připojil wifi ale nevím od ní heslo, jak ho zjistit? máme to zabezpečený pomocí WEP… prosím pomozte mi já fakt nevím:D jde to nějak vůbec?:D

Nejlepší odpověď
Bedy

Otevřete si Internet Explorer nebo jakýkoliv alternativní prohlížeč a zadejte tam přihlašovací údaje Ty buď najdete přímo na krabičce (na tom WiFi routeru/modemu/AP) nebo v manuálu – většinou to je adresa 192.168.1.1 (to napíšete tam kam píšete třeba www.odpovedi.cz) a jméno a heslo je obojí admin.
Až se dostanete do nastavení, tak pokud je to v angličtině, tak klepněte na Wireless settings nebo něco v tom smyslu. Tam pak to všechno uvidíte.
Jinak důrazně doporučuji změnit typ zabezpečení na WPA2-Personal (též zvané jako WPA2-PSK s enkrypcí AES (ne TKIP)), protože ten WEP je velice zastaralý a zkušený člověk ho může snadno prolomit a to heslo zjistit!

Další odpovědi

Připoj se na svůj router a tam bude heslo napsaný.
Připojíš se tak že v prohlížeči napíšeš nějakou adresu.
Zyxel routery ji mají např. 10.0.0.138, Tenda 192.168.0.1. Tak se podívej na značku toho vašeho a pak si vygoogli konfigurační adresu. Přihlašovací údaje bývají login: admin a heslo: admin, pokud je ten pán nezměnil. Heslo najdeš někde v záložce WLAN nebo Wireless.