tony2412

Jak vyměnit knoflíkovou baterii u dálkového ovladače z Číny?

Jedná se o ovladač např k led osvětlení na zapnutí a změnu barev osvětlení na řetězu na vánoční stromeček apod.Zkouším to silou a nejde to, nechci to rozbít, co tam je za fintu, víte to někdo? Nemůžu na to přijít…/// Pochopitelně šipky jsem si všiml, po směru šipky se to snažím vytáhnout, mám dva ovladače a ani jeden se mi nedaří vysunout! Ten vedlejší čudlík ať s ním dělám cokoliv, tak nic se neděje, vysunout to prostě NEJDE!

Nejlepší odpověď
Dochy

Máme něco podobného. Ten malej cancourek zatlačit (z pohledu fotky) směrem nahoru k tomu velkému a pak zároveň s tím ten velkej vytáhnout vpravo.

Když to nejde po dobrým, musí to jít silou.
Když to nejde silou, použij větší sílu.
Když se to zlomí, tak to tam stejně nemělo co dělat.

Další odpovědi
nyjono

Na fotce zadní strany úplně vpravo ten malínký čudlíček trošinku odsuneš, tím se uvolní západka a vysuneš takový mělký „šuplíček“ a v něm je uložená ta baterie.

Emefej

K čemu je tam ta šipka s nápisem „Uvolnit“? Mačkal jsi to, dělá to něco?

aliendrone

Asi NIJAK. Když už ti nepomůže OBRÁZKOVÝ návod, tak co čekáš že ti NAPÍŠEME? Má rada – dej to vyměnit někomu, kdo si umí zavázat tkaničky či zvládá kompikovanější činnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Aliene: Když ona to často bývá taková ta čínská kvalitka. Různé otřepky a tak a tak často opravdu použité jemného násilí nestačí. Myslím že zacházet s podobnýma blbostma docela umím, myslím že se i vyjadřuju relativně slušně, ale bejt poblíž někdo zrovna když se snažím dostat dostat do podobného bazmeku tak si nejspíš i rozšíří slovní zásobu.....

aliendrone

Dochy>>> Nemohu zpochybnit to o té „čínské kvalitě“, naopak se pod to klidně krví podepíšu. Faktem ale je, že jestli mu na to prsty/nehty nestačí, ať použije NÁSTROJE, to je přeci jasné. (i kdyby to měl být špendík a příborový nůž, což by na to mělo s přehledem stačit). Pokud ho něco takového „netrkne samo“, TRVÁM na své radě, určitě to tak bude LEPŠÍ. ;) :D :D

Sám jsem měl kdysi několik podobných ovladačů (k TV kartě do PC, k autorádiu a kdovíjaké ještě) a u VŠECH se ta baterka vyndavala obtížně (bez šroubováčku jsem se neobešel), takže vím o čem mluvíš s tím slovníkem. Jediný rozdíl je, že v mém případě lidé nemusí ani stát poblíž, k jeho rozšíření. ;) :D :D

cochee

Je fak, že to „RELEASE“ tam je matoucí, je třeba se řídit tou malůvkou. Taky jsem s tím doma „maturoval,“ až se uplatnil jeden z Murphyho zákonů: „Selžou-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod“ – v tomto případě tedy tu malůvku.

tony2412

Ano přesně tak! Člověk si myslí jak je chytrej, trošku jsem se nad tou malůvkou zamyslel a ejhle ono to šlo, poprvé jsem to podcenil, ten čudlík přimáčknout ke středu a pak vytáhnout! Abych pravdu řekl tu malůvku jsem moc nestudoval, přeci nejsem blbej! 😂👍