KatkatkaW

Jak správně potřást rukou, mám-li pravou ruku v sádře?

Na internetu jsem našla obecné rady, že ruka v sádře se nepodává a nelze-li podat pravou, například pokud v ní něco držíme, lze podat levou a omluvit se.
Jinde jsem našla, že levou je možné podat palcem dolů a potřást tak druhému pravicí. Známí mi doporučují zkusit podat pravou, protože už nebolí, ale to se mi zdá nevhodné.
Jaká je společensky nejvhodnější možnost?
Jedná se o promoci.

Odpovědi
elkon

Omluvit předem indispozici a podat levou.

Justin1

Je tu i možnost dotknout se lokty, která se objevila během pandemie jako alternativa k podání rukou.

da ny

• To, jestli je podána pravá nebo levá ruka, přibližně koreluje s tím, jaká ruka je dominantní – převážně je to pravice. Skauti si podávají levou ruku.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pod%C3%A1n%C3%AD_ru­ky
Nedělala bych z toho vědu. Rukou se netřese, ruka se podává :D
Můžete se pozdravit jinak. Můžete tvrdit, že jste skautka. Můžete se takové společenské akci vyhnout neúčastí. Omluvíte se ústně, symbolicky podáte ruku levou.