steipavka

Jak široká musí být cesta na průjezd v obci?

Kolem mého domu vede místní cesta obousměrná.Je široká asi 5m a neustále na ní parkují sousední auta.Při průjezdu popelářů je vždy problém.Navíc mi blokují plynulý vjezd do pozemní garáže!Poraďte!

Nejlepší odpověď
brillant

Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
Prostudujte si Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích § 25.

Zdroj: http://www.cspsd­.cz/storage/fi­les/361_od_20_02_2016­.pdf

Další odpovědi
Drap

Zachovaný průjezd by měl být 3,5 m. Pokud ti stojí před vjezdem, tak už je to na odtažení, nebo alespoň na pokutu.

anonym

podle zákona jak píše brillant. tady v Praze se to nedodržuje ani náhodou. ty tři metry nejsou někde dodrženy ani v obou směrech dohromady. hasiči by měli velký problém na sídlištích s průjezdem, ale nikdo to neřeší. placená parkoviště jsou poloprázdná, kdo by také platil, když se stojí všude i na chodnících celým autem, že neprojede ani kočárek. arogantní pražskej pepík si jde ráno koupit noviny do stánku, tak zastaví klidně na přechodu pro chodce klidně ráno za tmy, kdy je stejná tma jako v jeho (_!_) 🙂