Kazatel

Jak si vysvětlujete, že v Rusku stále používají osmibitové počítače vyvinuté na „západě“, které zde byly před 40 lety?

Pochopitelně jedná se především o domácí použití v kategorii zábavního průmyslu.

Nejlepší odpověď
Roman71

Nejen v Rusku..

Říká vám něco RETRO GAMING? Kdo z těch lidí, kteří zažili éru 8bitů si rád nezahraje nějakou starou známou klasiku na originálním „železe“, protože hrát v emulátoru (simulovaném 8bit počítači v operačním systému) není taková zábava.

Přiznávám, že rád opráším stařičké Atari 800XL a zahraju si hry, které byly před rokem 2000 a nástupem PC „in“. Pravda, staříka jsem maličko zmodernizoval. Místo kazetového magnetofonu načítá programy z SD karty přes Arduino, ale funguje to naprosto luxusně. Hlavně když při každé vložené kazetě nemusím seřizovat šroubováčkem kolmost snímací hlavy magnetofonu 🙂

Další odpovědi
aliendrone

To nic není, to já znám partu dědků, kteří leští, chromují etc. své mazlíky vyrobené před ŠEDESÁTI lety – Automobil Trabantwerke – Zwickau! 😮 😄
A BĚDA, když takovému sáhneš na duroplastovou kastli BEZ RUKAVICE (obvykle je skladují pod protiprachovou plachtou), to jsou štont (ač jednou nohou v hrobě!) se hned začít prát! 😉 😁 😁

elkon

Nepotřebuji si to vysvětlovat, je mi to jedno.

aliendrone

Roman71>>> WOW! A co paříš? Já mám emulátor Altirra a ještě dnes si jako duševní rozcvičku naloudím KENNEDY APPROACH. Mám i jiné pecky, ale hrát je „bez páky“ není ono.
BOULDER DASH, RIVER RAID, ARKANOID, BATTLE ZONE, DRACONUS (Adam Gilmore ale UMĚL dělat muziku, co ten 8bit zmáknul až jeden nevěří)…

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=OOwtBwrh4Rs&ab_­channel=1ucas­vb 🙂

Roman71

@aliendrone:
Neskutečné, co se dalo „procpat“ přes jednobitový beeper na ZX Spectru:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=u-D24A_N4d4

Enjoy it! 🙂

Roman71

@aliendrone, věřil bys tomu, že nejnovější soft na Atari nese letopočet 2023?
Koukal jsem jako blázen na to, co se ještě v dnešní době dá „vymáčknout“ z architektury, která tehdy sváděla lítý boj se ZX Spectrum 64/128k a Commodore 64.

Bloulder Dash, Frogger, Donkey-Kong, Saboteur, Space Invaders.. je toho mraky 😁