Kazatel

Jak se u nás žije lidem ze Slovenska?

Odpovědi
nyjono

Konkretizuj kterým.
Znám někoho, kdo v ČR dlouhodobě nevydržel a pak někoho, kdo tu je roky a je v pohodě.
Manžel známé, co se rozvedla a vrátila na Slovensko s dítětem říká, že Slováci jsou úplně jiný než Češi. Ač se to nezdá.

led

Uvedomte si, že spoločné historické a rodinné vzťahy zostávajú. Možno vás to prekvapí, ale vedľa vás môže žiť človek, ktorý vyrastal na Slovensku a nemusíte to ani poznať. Zámerne nepíšem národnosť, rovnako, ako vy v otázke píšete len krajinu pôvodu.
Rovnako je to aj na Slovensku s ľuďmi narodenými v Českých zemích.
Jednoducho, kto chce a príjme život spoločnosti, v ktorej žije, ako prítok rieky splynie s jej vodami

zjentek

Ať si dělají co chtějí, stejně jako Ukrajinci anebo muslimové.

Co mám dělat s tím, jak se jim žije? A jak se při fialové bídě žije mi? 🤷‍♂️

paul1

Vezmu to obráceně. Žiju celkem v pohodě na Slovensku, v oblasti, kde je celkem dost Čechů i Moravanů a Slezanů. Horší to bylo před, při a krátce i po rozdělování naší maličké republiky na dvě, ještě maličtější.