leporela22

Jak se rozdělují anglické zkratky?

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jak rozdělujete zkratky v angličtině, protože když dám do překladače we're a we've tak mají stejný význam. V minulosti jsem našel článek který se tímto zabýval, ale teď jsem ho uz najít nemohl. A za druhý by mě zajímalo jak píšete tu čárku nahoře na české klávesnici?

děkuji

Nejlepší odpověď
cochee

Stejný význam samozřejmě nemají. We're = we are, we've = we have. Někdy samozřejmě tyto vazby neznamenají doslova „jsme,“ „máme,“ ale jsou součástí vazby pro vyjádření různých mluvnických časů, proto mohou ve dvou různých větách naoko působit tak, že to je vlastně totéž.
Znak apostrof píšu klávesou, která je mezi Enterem a klávesou !§ – pomocí Shift, ale tato klávesa bývá u různých klávesnic na různých místech.
Ještě připomenu, že we're/we've (a ještě další) nejsou zkratky. Jmenuje se to stažený tvar. A není důvod je nějak dělit, resp. nechápu, co tím slovem „dělit“ myslíš.