Pepa25

Jak se rodí konspirační teoretici a otroci dezinformací?

Je to opravdu díky řetězovým emailům a čtení pochybných webů / sledování videí?
K otázce mě inspiroval blog https://medium­.seznam.cz/cla­nek/tomas-prop-mi-osviceni-pratele-z-rad-dezinfo-sceny-24225 Pokud se někdo v některé popsané osobě nacházíte, tak můžete rovnou připsat její jméno.

Nejlepší odpověď
led

Kto je konšpiračný teoretik a kto otrok dezinformácií záleží od uhla pohľadu hodnotiteľa v zmysle hesla „kto nejde s nami a neriadi sa nami preferovanými informáciami, dokonca čerpá informácie z nám odporujúcich médií a je proti nám, je konšpirátor a otrok dezinformácií

Další odpovědi
da ny

Led to, ve své odpovědi dobře vystihla.
Oni se ti „teoretici a otroci dezinformací“, mnohdy nerodí, ani nelíhnou. Oni jsou mnohdy „vytvářeni“, těmi, kteří zastávají jiné teorie, zastávají či prosazují jiný názor.
Straším na tomto světě už nějakou řádku let, mám i tyto jisté, životní zkušenosti. .
Velmi často se i za relativně krátkou dobu zjistilo, že tzv. „dezinformátoři“ , měli a mají pravdu.
Za poslední roky jsme si toho „užili dostatek (i během corona šílenství).
Někteří byli velmi dehonestováni (Soňa Peková, řada vědců, lékařů). Dnes se to ví. Omluvy se nedočkali. Ani o ni nestojí, nepočítají, s podobnou samozřejmostí. Fanatici a skeptici, neumí unést porážku, pravdu, ověřená fakta, zkušenosti, natož, aby se omlouvali.

V zájmu některých skupin, není sdělit fakta, pravdu. Pravdu, má každý tu svou……
I pohled na věc může být odlišný.
Hoax nebo dezinformace? Nebo skutečnost.....
Vzpomeňme na ty „báje a lži“, kolem vzniku AIDS. Dnes se to ví. Mluví se o tom. Stejně tak se ví, která vakcíny byly a jsou jen byznys. „My“ (zástupci ČR, jsou stále hluší…. Ty „investované“ finanční prostředky, je třeba „nějak udat“, než to skončí v kanále. Už to tady bylo s vakcínami na HPV viry (tak se to začalo, předčasně cpát na ZP, nepovinně

Jindy je dezinformace záměrná, účelná (řízená nebo individuální aktivita jednotlivce).
Fanatismus a extrém, také nadělá svůj díl a škody (na obou stranách barikád.
Část se jich „líhne“ v hospodách 😉 A pak jsou tady také ti,klteří lžou, až si věří.

Drap

Osobně jsem přesvědčen, že jak píše článek to z velké části tak neni.

Ametyst

Podle zákona akce a reakce, čím víc se protlačuje jeden jediný názor, tím víc se s tím přemýšliví lidé nesmíří, a hledají více informací. Pravda se nerodí v mainstreamu, tam jsou zatraceně dobře zaplaceny jiné zájmy, a to z míst nejvyšších, mimo naši bezvýznamnou republiku.
Definicí dezinformace se proslavil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. Řekl, že dezinformace je opak informace.:-) I další perly z něj padaly v tom slavném rozhovoru s Xaverem Veselým na XTV.

zjentek

No to nám asi nejlépe řekni ty, pětadváca, jak se rodí konspirátor a otrok dezinformací! Děkuju 🤪

(Klidně můžeš přidat k dobrému jak až jsi otečkovaný neboli jak řádně opíchali pepana. Ať víme jak je na tom tvůj hypotalamus a hypofýza, než tě budeme číst.💉🐔🌹 )

aliendrone

No tak jo, ač se mi moc nechce (bude to na delší psaní), vezmu ohled na to, že jsi můj oblíbenec a pustíme se do rozboru toho, „Jak se rodí konspirační teoretici a otroci dezinformací“.

Na úvod článku pár obligátních blábolů, které mají vysvětlit „vznešený a důmyslný důvod“ vzniku tohoto paskvilu a o „objektivitě a nestrannosti autora znepokojeného blablabla“. Ok, asi není třeba rozebírat, takže se pustíme rovnou do prvního předestřeného typu „Milan“.

Takže „Milan, který čte mezi řádky“ – JASNÝ BLBEC A HAJZL. Komu to není jasné hned, tak je mu pomoženo přirovnáním k Progiožinovi (bubák)! Není konzistentní v názoru, jednou nadává na Bureše a vzápětí přehodí výhybku a jeho cílem je „opoziční“ Fiala. To je přeci „JASNÝ důkaz“, že ten člověk neví co mluví a je mu jedno proti komu pindá. OPRAVDU?

Já např. také nadával na Babiše, dnes na Fialu. A s tímhle jsem začal již v dávných dobách totality. Když jsem se NENECHAL opít rohlíkem / nějakou „perestrójkou“. Tenkrát to probíhalo sice opačně, situace se oproti minulosti zlepšila (dnes to jde NAOPAK směrem do kopru), ale co už. Fakt, že na nejvyšších postech provedli „škatule hejbejte se“ pro mě neznamenal zásadní rozdíl. Jedni šmejdi („pokrokový“ Jakeš a přestavebníci) nahradili „zlého normalizátora dosazeného ruskými tanky“ – Gustíka Hustíka.
Ignoroval jsem, že se situace dosti zlepšila směrem ke svobodě, podpoře osobní iniciatvy a vůbec žádoucím věcem a „pindal jsem, že se zase tolik nezměnilo“. Že by to mohlo být MNOHEM lepší, no. „Hajzl bolševik tam byl a hajzl bolševik tam je“ a že tyto změny mi NESTAČÍ. A vůbec mě nezajímalo, že jsou to „změny k lepšímu“, zkrátka dokud bude panovat totalita a její praktiky, tak to „nebude ono“. Tak jsem to tenkrát viděl.

Takže nechápu PROČ bych měl dnes nenadávat, když hajzla Babiše nahradil JEŠTĚ VĚTŠÍ hajzl Fiala, který to se svojí sebrankou vede od HORŠÍHO k NEJHORŠÍMU, doslova do sraček. TO by byla teprve nekonzistence v postoji. Jenže já coby PROTISYSTÉMOVÝ kritik (bez ohledu na pašíka, který aktuálně vládne) si nadále povedu svoji. Stejně jako mě nedojímá bývalé „Chruščovovo oteplení“ po Stalinově smrti a následný příchod Brežněva a poté Gorbačova – VŠICHNI to byli zhovadilá, LÍNÁ a NESCHOPNÁ BOLŠEVICKÁ PRASATA! A že jsem schopen „ocenit“ (porovnat) míru šmejdství Bureše vs Fialy? To snad zvládne každý už od dětství, posoudit to, co mu více vadí. Jen autor paskvilu asi NE a jen Pepovi25 to NENÍ JASNÉ. Snad jsem to vysvětlit dostatečně pochopitelně. No ale pokračujme k „Milanovi“. Pokud ještě teď není nezaujatému čtenáři jasné, že „Milan je DEBIL“ (viz provplánově návodné přirovnání k Progožinovi), tak PRO JISTOTU mu to ujasníme Milanovým přesvědčením, že „Covid je vír, který via nanoboty bude šířen 5G sítí blablabla“. Teď už MUSÍ být i „čtenáři hloupému Honzovi“ JASNÉ, že takový nadávající Milan je prostě totální hňup.

Jaké z toho plyne poučení? NENADÁVAT, ale naopak JÁSAT! Jinak budete „za hňupa Milana“!

Zpochybňujete zjevně LŽIVÁ a vzájemně si odporující „vládní prohlášení“ o Covidu, které se mimochodem mění z týdne na týden (jak se to aktuálně hodí)? Nepřemýšlejte nad tím, kývejte a hlasitě souhlasně tleskejte – jinak budete za „hňupa Milana“! A to přeci NECHCETE být za hňupa, že?

Nejdojemnější částí paskvilu je utrpení autora, když už nevydržel záplavu demence jeho přátel a odhodlal se „uvést věci na pravou míru“ tedy jak píše sám „projevil svůj postoj“. A sklidil nesouhlasné pohledy a kdovíco dalšího. Škoda, že ten postoj (zajisté nejpravdivější a nejobjektivnější!) nesdělil, abychom si mohli o něm udělat obrázek (ale to by hrozilo, že se budeme válet smíchem a znehodnotilo by to celý účel článku). Takže pro jistotu nás nechává přesvědčení (ať si domyslíme sami), že to byl postoj zajisté superkorektní, superinteligentní, supersuperiózní – zkrátka BEZCHYBNÝ. 😁

Každopádně poučení je, že ti, kteří nespokojeně frfňají, že situace je stále HORŠÍ jsou také BLBCI, protože nevidí, jak se věci den za dnem „ZLEPŠUJÍ“, muehehehe. Protože JE PRAVDA, že silová elektřina zlevňuje, tak CO ještě chtějí? Takovou „pitomostí“, že to NEBUDE znamenat pro peněženky lidí menší náklady (naopak se dokonce náklady nejspíše ZVÝŠÍ – vyššími poplatky!) se zatěžují opět „jen blbci“, kteří si podobně jako výše uvedené elementy „ničeho neváží“, místo aby JÁSALI. 😮

Mohl bych pokračovat, ale nechci to protahovat, takže…

Já CHÁPU, že ve světě autora a Pepy25, kde elektřina nezlevní, ale spíše PODRAŽÍ, PROTOŽE ZLEVŇUJE je to „na palici“. Chápu, že v noci JEJICH SVĚTA hoši nemohou přeukrutným strachem spát, protože si na ně a na celý svět nádavkem Putin -nemohouc si poradit ani s Ukrajinou- brousí zuby (a proto musíme giganticky devastovat státní rozpočet nákupem zastaralé či nefunkční vojenské techniky). Co mi nejde do hlavy je to, PROČ autor chodí na pivo s dementy a PAK si na to ještě STĚŽUJE. 😮 Inu, jak píši – v jejich světě „na palici“ se dějí i DIVNĚJŠÍ věci. Každopádně děkuji za snahu o vysvětlení „Jak se rodí konspirační teoretici…“, ale DOPORUČUJI vylézt z „jejich světa“ a ROZHLÉDNOUT SE kolem sebe. MOŽNÁ jim to pak bude jasnější. NEBO TAKÉ NIKOLIV, protože ani to by u nich NEBYLO NIC DIVNÉHO, muehehehe! 😉 😁 😁

BTW . tato autorova ukázka PŠM (politického školení mužstva, mnozí zde pamatují 😉 ) je DOSTI slabá. Neobstála by ani v dobách pana Barnuma a pajdavý (značně pokročilejší) Pepi Goebbelsů by se z ní smíchem plácal do stehen. V dnešní době to lze ale nazvat jedině demonstrace totálního ZOUFALSTVÍ. 😉

Pepa25

aliendrone: chápu, že se identifikuješ s Milanem – i jsem to tak nějak čekal. Bohužel to hlavní chybí: jak jste se dostali do současné pozice „protisystémových“? Za komančů jsme na poměry nadávali všichni, i po sametu si vyprávěli vtipy o ministru financí, kde se jen mění jméno. Ale jen někteří se dostávají do vaší pozice? Proč? Jak?
Chápu, že když dojde na toto té oblíbené téma, tak se stáváš dislektikem, který si pomáhá velkými písmeny a smajlíky, ale bohužel se v tom pak poněkud ztrácí, co chceš napsat …

aliendrone

Pepa25>>> Takový už je život – změna! Pamatuji doby, kdy jsem byl zastáncem vstupu do ZLOunie. Evropská integrace mi přišla jako rozumný počin. To, že jsem si ani náhodou NEDOVEDL PŘEDSTAVIT, jak to bude DOOPRAVDY probíhat v praxi (něco TAKOVÉHO, co vidíme dnes mi tehdy připadalo NEMYSLITELNÉ – podobně jako představa, že jednou se lidé budou hádat o to, který bolševický fízloidní a práskačský slídil bude naším prezidentem 😮) možná cosi vypovídá o mé malé představivosti. 😐

Stejně tak jsem vítal třeba odchod POZVANÝCH (zvací dopis!) okupačních vojsk, aniž bych tušil, že jen o několik let později (a to BEZ NÁTLAKU! – tedy myslím) POZVEME k okupaci JINÁ VOJSKA (ale s tím rozdílem, že tentokrát je BUDEME PLATIT). 😕

A takhle bych mohl pokračovat do álelůja. Je mi líto, že je ti to nepochopitelné, ale co nadělám. Ber to jako „mystérium žití“. 😉 😁 😁

led

aliendrone, to vaše PŠM mi pripomína čosi z dávnej minulosti, … alebo nedajbože, sledujete médiá dnešných čias?

aliendrone

led>>> Ó volavko ladně letící mezi oblaky – mně poslední dobou TOLIK věcí připomíná minulost. 😮 Škoda jen, že samé ty mizerné. 😐

Pepa25

zjentek: vždyť to píšu: 1) řetězové emaily, 2) pochybné weby 3) nesmyslná videa. Nechtěl jsem dávat anketu, protože mám zjevně malou předstvivost v možnostech šíření fám a kravin. Málokdo se stane konspirátorem, protože se zamyslí a něco ho napadne. Drtivá většina jsou ovce, které si někdo něco přečtou nebo shlénou a přijmou to jako fakt.

led

Pepa25 Já svoje (zdroje) vždy uvádím, vy je neuvedete nikdy.
Na otázku odpoveď píšem zo svojich skúsenosti a znalostí. *vzhľadom na dĺžku môjho života, znalosť života v rôznych politických časoch a rôznych životných podmienkach na celom svete, mám o niečo viac skúseností, než vy. Informácie o dianí vo svete, sledujem v rôznych médiách aj vzájomne antagonistických (protikladných) zdrojoch a hlavne premýšľam pri následnom spracovaní získaných informácií. *
Pepa 25, stačí vám to, ako zdroj?

Pepa25

led: děkuji za názor, ale otázka není na pojmenování, ale na zdroje informací. Já svoje vždy uvádím, vy je neuvedete nikdy. Samozřejmě nemusíte. Proč je ale nedáte k dispozici ostatním, když myslíte, že jsou lepší?

led

Pepa 25
Moja odpoveď je v zmysle otázky.
Vaša otázka začína slovami: „Jak se rodí…“ nie „Kde se rodí…“ alebo „pojmenujte zdroje…
Ak chcete presnú odpoveď, vložte presnú otázku!
Citujem z odpovede ametyst k vašej otázke: „Podle zákona akce a reakce, čím víc se protlačuje jeden jediný názor, tím víc se s tím přemýšliví lidé nesmíří, a hledají více informací.“ https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-rodi-konspiracni-teoretici-a-otroci-dezinformaci

Pepa25

led: je vaše svaté právo mi neodpovědět na otázku po zdrojích informací. Předpokládám, že vás ale nepřekvapí, když si z toho vyvodím logický závěr, že 1) buď se za své zdroje stydíte nebo 2) tušíte, že byste je nedokázala obhájit jako relevantní, nešířící pouze fámy a bludy.

led

Pepa25, pán vyšetrujúci, vy si myslíte, podľa vášho tvrdenia o zdrojoch, že nemám rozum alebo ho neviem využívať, len preto, žo nie je po vašom, alebo preto, že som len žena?? Poprípade, preto, že píšem po slovensky? Môžem vám to napísať aj česky, vždy to bude to isté!
Dodatok:
Ak by som sem mala vložiť len stručný zoznam zdrojov mojich informácií, bol by hrubší ako Pražský telefonný zoznam, včetne mobilov, alebo vám stačí len zoznam médií sídliacich v Prahe?
**Najprv premýšľajte, než niečo vypustíte von. **

Pepa25

Říkat, že něco píšu jen kvůli tomu, že píšete slovensky nebo jste žena je argumentační faul, protože to s mými dotazy ani trochu nesouvisí. Ale nebojte, už vás nebudu nahánět do úzkých, dobře vím, že mi neopovíte. Konec konců nejsem vyšetřovatel, jen jsem zvědavý – až tak, že jem si dovolil položit už 27. na tomto webu, která všechny tak rozohnila …

led

Pepa25, veľmi pripomínate mi istého vyšetrovateľa, ktorý chcel od dnešného obvineného za každú cenu dosiahnuť priznanie k účasti pri vražde Júlia Cézara 15. marca 44 pred Kristom… 😉