Ar

Jak se dá prodat dráž.

Co si člověk může myslet o lidském uvažování, v přídě těchto dvou aukcí.
Podotýkám, že ten levnější byl vystaven dřív. To se na Aukru děje dnes a denně.

http://aukro.cz/ba­toh-na-kolo-cyklisticky-mikron-10l-cutora-1-5l-i2398635881.html

http://aukro.cz/no­vy-mtb-cyklo-batoh-i-s-rezervoarem-na-vodu-i2398404916.html
Doplňuji:
Drap to jako že si někdo za úplně stejnou věc rád připlatí? Tak to mě vážně nanapadlo, tad dalece můj rozum nesahá.

ocko ta nižší cena je pevná a v podstatě se nedraží. Tam použiješ Kup teď a je to tvoje za 379 Kč + poštovné, navíc nemusíš čekat do konce aukce.

Sůwa ten batoh je polská výroba, kdyby ten polský prodejce měl horší hodnocení(opak je pravdou) a nebo výrazně dražší poštovné tak to pochopím, ale takhle......

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším, co se ti na tom zdá divného ? Aukce jsou vždy závislé na nabídce a poptávce. Kupující třeba nekupuje hodně levné věci, a těch důvodů může být více.

Další odpovědi
anonym

Are, v nabídce přece bylo více kusů batohů. To znamená, že na každý se „přihazuje“ zvlášť a každý může být proto prodán za úplně jinou cenu.
Nežijeme v totalitě, aby byly ceny jednotné. Na Aukru, kde je to právě o systému přihazování, to platí dvojnásob.
Doplňuji:
Are, já sice na Aukru nenakupuju, zato přítel ano. Takže jsem díky tomu byla nucena do těchto záležitostí proniknout. Ono to na pochopení nic složitého není.

mosoj

Buď rád že jsi chytrej. Není umění prodat, ale vydělat !

Sůwa

Není třeba důvodem, že u levnějšího batohu je uvedeno místo : Polsko ?

fablen

ta slečna co ho prodává dráž, ho mohla koupit někde v obchodě, kde třeba skutečně byl za mnohem vyšší cenu, než jej nabízí polský prodejce. Neřešila bych to.....

Vseznalek88

Nikdo nikoho nenutí kupovat ten dražší. Někdo ale ten levnější třeba nenajde a tak koupí ten dražší… Pivo tě taky někde stojí 18 a někde 35… kupovat ho budou lidé v obou putikách.
Druhá věc je spíše to, že by tě mělo zajímat jak je možné že někdo dokáže prodávat levněji než druzí. Platí totíž pořekadlo :" Pokud je něco tak levné, že Vám připadá, že to nemůže být pravda, pravda to většinou není. "

Michálek1245

Takhle bohužel funguje Aukro. Proto třeba umění nakupuji jen na prověřených aukcích. Ono celkově jsou třeba aukce obrazů poměrně komplikovaná záležitost, která rozhodně vyžaduje větší zaujetí než to, aby tam přišel člověk, který našel nějaké plátno na půdě v domě po babičce, nacenil si to a pak to prodával. Takhle ne.

Sůwa

Are, chtěla jsem vám jen něco vysvětlit, ale nutné to není 🙂. Omlouvám se. Sůwa