hippeace

Jak prokázat že nejsem politicky exponovaná osoba?

Mám jmenovce v politické straně, potřebuji svou osobu ověřit u zahraničního poskytovatele, ale on sám toto ověření nedělá. Moji občanku má, ale to mu nestačí. Čeští poskytovatelé finančních služeb si s tím vždy poradili sami. Jaký volit postup? Na tu politickou osobu není nikde kontakt, musela bych asi přes kontakt celé strany (pro media) .

Odpovědi
Filip84

Vždyť to sama píšeš, ne?

Obrať se na tu politickou stranu, přes kontakt celé strany pro media (případně má strana Ič, ne, a každá osoba s Ič má adresu pro doručování dohledatelnou v nějakém rejstříku), ať Ti písemně potvrdí, že osoba Jméno Příjmení, narozená tehdy a tehdy tam a tam, trvale bytem tam a tam, s adresou pro doručování tam a tam, je osobou odlišnou od členky jejich partaje Jméno Příjmení.

Pokud jim to nebude stačit, tak ať sami řeknou, co chtějí doložit, nebo si najdi jiného zahraničního partnera. Na to, totiž, žádný „formulář“ – logicky – není. 😅

kajak98

Nejdříve upozornění, že zákon stanoví, že politicky exponovanou osobou je fyzická osoba, která je nebo BYLA ve významné veřejné funkci s celostátním nebo regionálním významem, ale zpět k tvé otázce. Odkaž zahraničního partnera na web https://www.pep­check.cz/ , ale počítej s tím, že ještě bude chtít od tebe vše stvrdit písemným prohlášením.

Pepa25

Nelze prokázat něco, co není. Pokud nejsem PEP (politically exposed person), tak prohlašuji, že jí nejsem. Pokud má poskytovatel databázi, ve které PEP je, tak tam má zároveń identifikaci (datum narození atd.). Pokud mě neprávně identifikuje jako PEP, podám reklamaci.