Luss

Jak nejbezpecneji zalohovat data?

V praci mame nasmlouvanou firmu, ktera nam spravuje databaze, web a server. Mam delsi dobu pocit, ze nas berou na hul. Vice netreba rozepisovat. Dotaz se tyka zalohovani na serveru. Uz druhy server v poradi (velmi drahy) mame cca 4 roky a i na tom pred tim, i na tomto soucasnem zalohujeme pomoci vkladani zapisovacich kazetek. Mechanika se ted rozbila a ona firma nam tlaci novou mechaniku radove za 40.000!!! Jednak sama ziju v 21.stoleti a jednak mam hodne pratel kolem pocitaci a IT a vsichni si tukaji na celo, ze jsme zamrzli v minulosti. Vim, ze bezne pouzivane zalohovani je pomoci zrcadleni disku, ptam se ale: je to uplne bezpecne? jedna se o velke mnozstvi dat, jejichz ztrata by mela pro nas fatalni nasledky. Jake znate typy zalohovani dat na serveru???
Doplňuji:
geOrg – dekuji za odpoved. Problem je, ze presny objem dat neznam. Potrebujeme, aby se data dala obnovit (resp.vyheldat v zaloze) v momentalnim celkovem stavu. Vracet se ke konretnimu dni, mesici, hodine atd neni treba. Vzdy se manipuluje jen s datama jako celkem. Bohuzel objem opravdu neznam. Jako velka spolecnost. Tipuju: napr.jako AAA, nebo Remax realitka. Nejsme mala spolecnost, ale ne tak velka jako Urady, posta, banky…

Nejlepší odpověď
rynek878

Já zálohuji data na druhý disk v PC takto,

Acronis True Image Home 2009 je nástroj pro komplexní zálohoní a klonování pevných disků. Umožňuje zálohovat kompletní PC, včetně operačního systému, aplikací, uživatelských nastavení a veškerých dat. V případě poruchy systému, disku nebo při virovém útoku pak lze snadno obnovit obsah celého PC během několika minut bez jakýchkoli reinstalací.

obnova systému je otázkou 10 minut.
nedám na tento program dopustit,jedno­duchý,rychlý a bezpečný,používám ho už několik let.

link:

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/zalohovani/a­cronis-true-image/

Další odpovědi
anonym

nezminil/a jste dulezitou informaci, jaky je celkovy objem zalohovanych dat ?

potrebujete mit pouze jistotu ze neprijdete o aktualni data nebo potrebujete zalohovat i stav vcera, predevcirem, pred tydnem, a dal do minulosti abyste se k nemu mohli kdykoliv vratit ?

potrebujete okamzite obnoveni ze zalohy pokud mozno bez citelneho vypadku nebo jednodenni az dvoudenni vypadek v pripade havarie nevadi ?

potrebujete vytvaret zalohy velmi casto/resp vytvaret zalohy prubezne v ramci nejakeho transakcniho systemu, nebo nevadi kdyz obnovena data v pripade havarie nebudou zcela aktualni ? – budou treba nekolik hodin stara

//

to vse ovlivnuje volbu technologie, cenu …
spolehlive zalohovani muzete poridit i za par tisic stejne tak jako v narocnejsich situacich se dostanete i hodne vysoko nad tech 40 tisic … zalezi na vasi konkretni situaci a pozadavcich
Doplňuji:
odolnost proti zniceni datoveho uloziste (pevneho disku) umi zajistit diskove pole raid (1 nebo 5)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/RA­ID#RAID_1_.28zrca­dlen.C3.AD.29

takove raid pole je velmi levna zalezitost, vystacite si jen s dvema disky misto jednoho, ktere se vzajemne zrcadli. Pokud jeden vypadne, o data neprijdete proste jej odpojite pripojite novy prazdny a data se na nej opet nakopiruji a oba disky se opet vzajemne zalohuji …

///

toto reseni je velmi lacine, neresi vsak situaci kdy nekdo omylem provede zmenu dat kterou provest nechtel – data poskodi, vymaze, prepise … neexistuje zpusob jak se pouze pomoci takoveho raid pole vratit zpet do doby kdy byla data jeste vporadku … ale protoze rikate ze toto nepotrebujete, mohl by byt pro vas i jen obycejny raid-1 optimalni reseni.