jirka21kufr

Jak napsat na klávesnici znaky „větší a menší“ <>

Dobrý den. Učím se psát na klávesnici a teď musí napsat větší, menší <>, píšou tam: musíte zmáčknout klávesu pravý Alt + , a potom pravý Alt + ., ale jakými prsty to mám psát. Nevím, jak to mám napsat, protože když zmáčknu prsteníčkem Alt a prostředníčkem , čárku tak to nejde napsat. Poradíte prosím, jakými se to píše prsty?

Nejlepší odpověď
anonym

Píšu to těmi prsty, které zrovna přijdou ´na řadu´…
😉
<>
Teď zrovna pravým palcem zmáčknu pravý „Alt“ a pravým ukazováčkem „<“ a nebo „>“…

Další odpovědi
Alesh

No, záleží jakou máš klávesnici, myšlono jestli českou standardní tzv. qwertz nebo jako třeba já qwerty, když máž qwerty, tak tam tohle jde, to co jsi popsal. Máš ale i přehozené Z a Y. Jinak:
Alt+62: >
Alt+60: <

McArthur

Máte-li operační systém Microsoft Windows (libovolnou verzí od Windows 95 po Windows 8.1), potom stačí přepnout na anglickou klávesnici (klávesová zkratka levý Alt + levý Shift) a potom stisknout a držet klávesu Shift a k ní přiťuknout klávesu s čárkou < nebo s tečkou >. Po ukončení psaní se nezapomeňte stejnou kombinací kláves vrátit na českou klávesnici.

V Linuxu je to prakticky stejné.