Douby

Jak na vodu v nádrži s palivem?

Dobrý den,
měl bych dotaz, je možné aby se mi srážela voda v nádrži s palivem, přes neoriginální víčko nádrže? (víčko je univerzální s takovou gumovou vrtulkou). Mám dojem jako bych spaloval navíc vodu, mám auto na LPG a po startu auta mi výfuk bíle kouří (ať už je nebo není motor nahřátý) a jakmile mi sepne LPG tak to přestane. Pokud to je voda v nádrži, jak je to s chemickými přípravky na mísení vody s palivem (doporučení značky a jestli to funguje)? A nebo zda vás napadá nějaký jiný důvod tohoto problému?

Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Zcela běžný jev , kondenzace vodních par. Větší pravděpodobnost ale je že se voda načerpá již s benzínem. U pumpy je pravděpodobnost té kondanzace větší
( větší objemy nádrží) než u malé nádržky v autě.
Pokud se to již stane, stačí přidat do benzínu trochu lihu ( ethanolu).
Nebo načerpat pár litrů paliva E 85 ( 2–3 litry nebo ). Toto palivo obsahuje 15 obj. procent ethanolu – proto E 85.

cochee

Poopravím mosoje: E85 obsahuje 85% ethanolu, zbytek je benzín třídy BA95.

mosoj

Jasně. Dík !!