irij

Jak na klávesnici? Některé klávesy obsahují 4 znaky. Např. vpravo -dole-ě, vpr.-nahoře-3

vlevo dole 3 a vlevo nahoře@ . Jak na ty znaky vlevo?

Nejlepší odpověď
Gott

Ve windovs dole na liště úplně v pravo přepneš českou klávesnici CS na EN, potom budou funkční ty znaky co jsou na těch klávesách nahoře. Jestli chceš pak znak vlevo nebo v pravo se volí shiftem.

Další odpovědi
Straka

Při nastavení rozložení klávesnice na českou programátorskou (pozor, ve Vyndous7 je chyba a jmenuje se qwerty) lze používat 3 symboly:

  • pravý dolní samostatným stiskem (např. ř)
  • pravý horní se SHIFTem (např. číslice)
  • kevý dolní platí pro anglickou klávesnici
  • levý horní s AltGr (pravý alt) (např. @)

(Různé klávesnice se liší, např. moje klávesnice má popisky naopak: š,3 vlevo a $ vpravo)

Různými dalšími kombinacemi (např. AltGr+SHIFT+5) lze psát další speciální znaky, některá rozložení klávesnice tam mají třeba přehlásky, stříšky a podobné znaky: ˇ^˘°˛`˙´˝¨¸

Děda Louda

Obvyklé nastavení je takovéto:
Pro českou klávesnici platí znaky napravo. Spodní znak napíšeš prostým úderem (zmáčknutím) klávesy, horní znak (třeba háček nebo číslici) vytvoříš přidržením klávesy Shift (někdy bývá označena tlustou šipkou směřující nahoru – k displeji), tu najdeš na levé i pravé straně klávesnice – nezaměň s jednoduchou kurzorovou šipkou, a klepnutím na klávesu se znakem.
Přepneš-li na anglickou klávesnici, platí stejná pravidla, ale pro znaky nalevo.

Přepínání z češtiny na angličtinu a naopak provedeš přidržením levé klávesy Alt a ťuknutím na klávesu Shift.

Gott to zvojtil.