Petr87

Jak na debilní rady o investování?

Všude se to množí. Různý rady ohledně investování, dokonce už i na různých lifestyle webech a podobně. A všechny jsou úplně stejný. Tolik a tolik procent z příjmu si měsíčně odkládat na investice. Jenže jak na to, abych ty prachy měl třeba za pár let? Pokud teď, ve svých 35 letech začnu sypat prachy třeba do pasivně řízených ETF fondů tak mi to sice vydělá, ale možná tak až budu v důchodovém věku. Když si budu chtít dejme tomu za pět let pořídit nový automobil, tak jak na to? Na spořícím účtu mám úrok 5%. Když tam teď navalím třeba 100 000 Kč, tak se mi to za těch pět let otočí na cca 128 000 Kč. To není úplně vejvar, nehledě na to že jistotu úroku na těch pět let nemám. Dá se čekat že až půjde ČNB s repo sazbou dolů tak i banky půjdou s úrokama na spořících produktech taky dolů. Stavební spoření je mrtvej produkt, o tom nemá cenu se ani bavit. Krypto je Ponziho schéma a vůbec jeden velkej podvod, a investice do komodit je natolik riziková, že se na tom dají leda tak dobře prodělat i poslední slipy.

Tak jak teda na to? Jak namnožit prachy který budu chtít roztočit třeba za 10–15 let?

Odpovědi
elkon

A co si takhle najít takovou práci, která peníze přinese. Bezpracný zisk by chtěl každý, ale sám proto něco udělat to už ne.

Pepa25

Nikdo přece neříká, že na auto za pět let nebo na slušný život v důchodě za 35 let budete mít díky výnosů nebo úrokům. Základ je pravidelné spoření. Takže nejde o to někam navalit 100 t nebo jestli bude úrok 5% nebo 2%, ale každý měsíc odložit třeba 7 t. Část někam, kde se to dá vybrat na to auto a zbytek na nějaký produkt na důchod …

Drap

Pokud to vidíš takto, tak je jediná možnost. Několikrát více vydělávat.

Jiří Bohumil

Doby kdy se daly prachy „namnožit“ jsou nenávratně pryč. Kdo investoval, před třeba 20-ti lety, do nemovitostí, tak mohl dobře peníze „namnožit“.
Příklad. V roce 1997 jsem koupil stavební pozemek (1800 m2) za 70 tisíc. V současné době bych jej prodal za 1,5 „melounu“. Už v roce 2018 mi byl nabízen 1 milion. Takže i vzhledem k radikálnímu znehodnocení měny, za tu dobu, stále dobrá investice.
Jinak v období „divoké“ privatizace, pokud měl někdo odvahu a podnikatelský ánung, tak se dostal i s malou investicí a přiměřenou půjčkou, k vekým prachům.
Ovšem tyto doby jsou nenávratně pryč.
No a pokud jde o investování do fondů, obligací, krypto a dalších produktů, jde většinou o vysoké riziko.
Takže dnes nezbývá než „makat“ a snažit se ztrátu z uspořených peněz aspoň částečně eliminovat nějakým lepším úrokem.
Ovšem za 10–15 let bude určitě ztráta hodně velká, zejména pokud bude doba v tomto průběhu let, obdobná té nynější.

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

carlos john

Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com